شما اینجا هستید
اخبار عمومی » نقش موثر روحیه بسیجی در پیشرفت کشور/ بسیجی ها باید خدایی فکر و عمل کنند

مشاور مدیرعامل در امور ایثار گران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن تاکید کرد :

نقش موثر روحیه بسیجی در پیشرفت کشور/ بسیجی ها باید خدایی فکر و عمل کنند

 

مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با تاکید بر نقش موثر روحیه بسیجی در پیشرفت کشور گفت : اگر از شعارها دور شویم و توجه و تبعیت بیشتری به بیانات مقام معظم رهبری داشته باشیم ، شاهد پیشرفت های بیشتری در کشورخواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ پاسدار داود عباس زاده در گردهمایی فرماندهان و اعضای شورای مرکزی و پایگاه های ستاد بسیج راه آهن با تاکید براظهارات سردار سنایی در خصوص نامگذاری و تعیین شعار سال از سوی مقام معظم رهبری افزود: در فرمایشی که رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران، مجریان کشوری و لشکری نظام داشتند بر روحیه ایثار، از خودگذشتگی ، همدلی ، انسجام ، اتحاد ، فداکاری ، و ترجیح منافع ملی به منافع حزبی و گروهی در سالهای ابتدایی انقلاب تاکید کردند .
وی با اظهار تاسف از اینکه در حال حاضر خلا چنین روحیه ای در کشور احساس می شود ، تصریح کرد : دید عده ای از افراد که مسندهای مدیریتی کشور را اشغال کرده اند ، جناحی و گروهی است که این آفت اساسی برای نظام به شمار می رود.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن ادامه داد: چنین روحیه ای در بسیاری از مدیران ما کم است، اما این میزان کم هم برای کشور، زیاد و آسیب زننده است.
وی با تاکید بر اینکه تمام پیشرفت های کشور در گرو ایثار و فداکاری صورت گرفته است، گفت: اگر با وجود هجمه همه جانبه دشمن توانستیم دوران دفاع مقدس را به زیبایی سپری کنیم ، به جهت همدلی و اتحاد و انسجام در آن زمان است و اگراز آن نسیمی نیز به زمان حاضر برسد ، شاهد پیشرفتهایی دو چندان خواهیم بود .

تقدیر از نقش راه آهن در حماسه دفاع مقدس
عباس زاده با تقدیر از نقش شرکت راه آهن در حماسه دفاع مقدس افزود: به استثنای نیروهای مسلح و جهاد سازندگی ، شرکت راه آهن در طول جنگ تحمیلی بین تمام دستگاه ها و مجموعه ها نقش ممتازی داشته و خدمات بسیاری ارائه داده است و شاید هیچ رزمنده ای نباشد که با راه آهن خاطره نداشته باشد.
وی با بیان اینکه در طول جنگ تحمیلی راه آهن ۲۴۸ شهید، ۱۲۰۰ جنانباز و ۲۰۹ آزاده به کشور تقدیم کرده است ، تصریح کرد : از ابتدا، مهر تدین ، تعهد ، سخت کوشی و بسیجی بودن بر پیشانی کارکنان راه آهن نقش بسته است و امیدواریم که این تعهد همچنان ادامه داشته باشد.
مشاور مدیر عامل راه آهن در امور ایثارگران با اظهار خوشبختی از پیشرفتهای زیاد کشور در زمینه های علمی ، فنی و نظامی گفت : اگر از شعارها دور شویم و با عمل، توجه وتبعیت بیشتری به بیانات مقام معظم رهبری کنیم ، شاهد آینده درخشان و پیشرفت های بیشتری در کشورخواهیم بود.

تاکید برعملکرد فعالتر پایگاه های بسیج
عباس زاده خواستار ارتباط بیشتر با پایگاه های بسیج و عملکرد فعالتر این پایگاه شد و افزود: فرمانده های پایگاه های بسیج باید مشکلات موجود در پایگاه ها را انتقال دهند تا بتوانیم به کمک یکدیگر مشکلات را مرتفع کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مهر سخت کوشی و مشکلات بر پیشانی بسیج نقش بسته است افزود: وضعیت بسیج در ایران مشابه وضعیت حزب الله در لبنان است . هر زمان که اسرائیل به لبنان حمل می کند و این کشور در معرض خطر قرار می گیرد ، خواستار دفاع حزب الله از این کشور می شوند اما هنگامی که امنیت برقرار می شود، می گویند که وجود حزب الله ضرورتی ندارد. در ایران نیز وضع به همین شکل است ، وقتی مشکلات به کشور روی می آورد و ناامنی و تهدیدات می شود خواستار فعالیت قدرتمند بسیج می شوند اما زمانی که مشکلات و تهدیدات رفع شد برخی می گویند که بود و نبود بسیج فرقی ندارد.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با بیان اینکه لازم است تا بسیجی ها با جدیت ، حمیت ، اتحاد و انسجام خود ، عملکرد مطلوب و حضور در صحنه های مختلف ضرورت وجود بسیج را مورد تاکید قرار دهند اظهار داشت : بسیجی ها بایستی پل ارتباطی برای رساندن افکار و ایده های خوب به پیشرفت دستگاه و سازمان باشند.
وی از فرماندهان پایگاه ها خواست تا شوراهای خود را فعال تر کنند و گفت : فرماندهان پایگاه ها بایستی شوراها و معاونت های خود را به شوراها و معاونت های مرکز مرتبط کنند.
عباس زاده همچنین از معاون های مرکز خواست تا تقویم خ

وبی برای جلسات خود تدوین کنند و با پیگیری ماموریت ها و سرکشی های متعدد وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهند .
وی افزود : ارزیابی های ۶ ماه اول و سالانه از پایگاه ها خواهیم داشت و از همه اعضای بسیج می خواهم که حضور و ارتباط فیزیکی خود را با پایگاه بسیج بیشتر کنند.

بسیج باید محل علم اندوزی باشد
مشاور مدیر عامل راه آهن در امور ایثارگران با تاکید بر به روز نگاه داشتن پایگاه ها تصریح کرد : فرماندهان هستند که تاثیر خود را در مجموعه به رخ می کشند و نمی توانیم به دیگران تکیه کنیم و از آنها بخواهیم سکویی برای پرش ما باشند.
وی همچنین بر ارتقای تحصیلی و پیشرفت علمی اعضای بسیج تاکید کرد و اظهار داشت : پایگاه بسیج باید محل علم اندوزی و صمیمیت باشد و نه تنها محل رجوع بسیجی ها بلکه محل حضور همه کارمندان محسوب شود.
وی با اشاره به اینکه خداوند موجب عزت بندگان خود می شود، گفت: بسیجی ها باید خدایی فکر و عمل کنند و در مشاغل خود خوب و منظم و تاثیر گذار بوده و باعث ارتقا شرکت شوند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز