شما اینجا هستید
اخبار عمومی » نقش پررنگ راه‌آهن ارومیه برای مقابله با تحریم در صورت اتصال به مرز

نماینده مردم اورمیه در مجلس عنوان کرد؛

نقش پررنگ راه‌آهن ارومیه برای مقابله با تحریم در صورت اتصال به مرز

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مردم اورمیه و کشور به خاطر افتتاح راه‌آهن مهاباد-اورمیه عنوان کرد: نکته بسیار مهم امتداد و اتصال این خط به مرزها به ویژه در زمان تحریم برای حمل‌ بارهای اروپا و ترکیه است.

وی افزود: اتصال این خط به مرز به ویژه در شرایط تحریم دریایی بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. به طوری که می‌توان بار وارداتی و ترانزیتی اروپا و ترکیه را به وسیله ریل جابجا کرد.

بهادری با اشاره به فاصله ۵۰ کیلومتری راه آهن اورمیه تا مرز گفت: مردم استان سال‌ها منتظر تکمیل راه‌آهن مراغه-اورمیه بودند که با اهتمام دولت تدبیر و امید باقیمانده این خط حدفاصل مهاباد تا اورمیه نیز به بهره برداری رسید

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه با اهتمام دولت و پیگیری‌ نمایندگان و اعضای کمیسیون مجلس شورای اسلامی موفق به کسب رضایت مردم استان شدیم.

نماینده مردم اورمیه با توجه به اولیت حمل‌‌ونقل مسافر در بهره‌برداری از راه‌آهن مراغه-اورمیه تاکید کرد: نصب سینی دوار در ایستگاه راه‌آهن اورمیه یکی از اقدامات مطلوب در ایستگاه اورمیه محسوب می‌شود زیرا دیگر نیازی به اعزام دو لکومویتو با واگن‌ها نیست.

بهادری خاطرنشان کرد: پیگیری نمایندگان نیز در تسریع آمادگی این خط برای بهره‌برداری بسیار مهم است. البته نباید پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی و تخصیص‌های مناسب رئیس سازمان برنامه و بودجه را نادیده گرفت. / راه و شهرسازی

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز