شما اینجا هستید
اخبار عمومی » هایپرلوپ Hyperloop TT کوئینترو وان، رسما رونمایی شد

هایپرلوپ TT کوئینترو وان، رسما رونمایی شد

استارتاپ آمریکایی هایپرلوپ TT، اولین نمونه‌ی واقعی از کپسول سیستم هایپرلوپ را  با نام کوئینترو وان رونمایی کرد؛ این سیستم سال ۲۰۱۹ عملیاتی می‌شود.

شرکت‌های کوچک و بزرگ از کشورهای مختلف، در حال توسعه‌ی سیستم هایپرلوپ و تلاش برای پیشتازی در جدیدترین و پیشرفته‌ترین شیوه‌ی حمل‌و‌نقل هستند. استارتاپ Hyperloop TT با نام کامل فناوری‌های حمل‌و‌نقل هایپرلوپ (Hyperloop Transportaion Technologies) یکی از این شرکت‌ها است که پنج سال پیش بنیان‌گذاشته شد و حالا نمونه‌ی وقعی کپسول اختصاصی خود را رونمایی کرده است.

کپسول هایپرلوپ تی‌تی طی مراسمی در اسپانیا و همزمان با سالگرد تأسیس شرکت، رونمایی شد؛ بر اساس گفته‌های مقامات این شرکت نوپا، هایپرلوپ TT در سال ۲۰۱۹ تجاری خواهد شد. این کپسول با نام کوئینترو وان (Quintero One)، طول ۳۲ متر، وزن کلی ۵ تن و کپسول ۱۵ متری از کامپوزیت اختصاصی شرکت سازنده موسوم به ویبرانیوم ساخته شده است. جالب اینکه، ویبرانیوم نام فلزی خیالی در جهان داستانی مارول (Marvel) است که در سپر شخصیت کاپیتان آمریکا استفاده می‌شود؛ مقامات هایپرلوپ TT با نام‌گذاری کاپوزیت، اشاره‌ای به قابلیت‌های منحصربه‌فرد محصول خود دارند.

Hyperloop Quintero One

درک البورن مدیرعامل و هم بنیان‌گذار هاپرلوپ TT در مراسم رونمایی کوئینترو وان گفت:

تولید این کپسول بیانگر مسیر طولانی بیش از یک سال در طراحی حرفه‌ای، مهندسی و توسعه‌ی متریال منحصربه‌فرد است.  تنها در مدت پنج سال، تمام فناوری‌های موردنیاز برای هایپرلوپ با سیستم شناوری جدید، پمپ‌های خلاء، باتری‌ها و کامپوزیت‌های ویژه مهیاء و توسعه داده شد. این کپسول، یکی از کارآمدترین سیستم‌های حمل‌و‌نقل تاریخ خواهد بود.

پس از رونمایی در اسپانیا، کوئینترو وان به مرکز توسعه و تحقیقات هایپرلوپ TT واقع در تولوز فرانسه ارسال می‌شود تا  اولین آزمایش میدانی آغاز شود و سال آینده به بازار برسد.

Hyperloop Quintero One

بیباپ گرستا رئیس هئیت مدیره و هم‌ بنیان‌گذار هایپرلوپ TT می‌گوید:

در سال ۲۰۱۹، این کپسول کاملاً بهینه و آماده‌ی خدمات‌دهی به مسافران است. باتوجه به اینکه با پیشرفت در دستور‌العمل‌ها و موارد مربوط به بیمه قدم‌های بزرگی برای گرفتن تأییدیه‌ی دولت انجام شده است، به‌زودی هایپرلوپ برای اولین بار به واقعیت تبدیل می‌شود.

به‌نظر می‌رسد مقامات هایپرلوپ TT آینده را بسیار خوش‌بینانه پیش‌بینی کرده‌اند. کوئینترو وان در آستانه‌ی آزمایش میدانی نمونه‌ی واقعی قرار دارد؛ اما ویرجین هایپرلوپ چند مدل پروتوتایپ را معرفی و تا سرعت ۳۹۰ کیلومتر بر ساعت در لاس وگاس آزمایش شده است.

Hyperloop Quintero One

باید در نظر داشت که سرعت هدف پروژه‌های هایپرلوپ‌، ۷۶۰ مایل بر ساعت یا ۱,۲۲۰ کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده است که در حال حاضر نمونه‌های آزمایشی شرکت‌های مختلف فاصله‌ی زیادی با این هدف دارند. شاید کوئینترو وان هایپرلوپ TT پیش از این پشت درهای بسته به تکامل لازم رسیده باشد و به‌زودی حرکت کوئینترو وان با سرعت صوت (۱,۲۳۶ کیلومتر بر ساعت) تأیید شود. باید در انتظار ایلان ماسک در رقابت سریع هایپرلوپ، باقی ماند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز