شما اینجا هستید
مترو » هزینه احداث هر ایستگاه مترو با ۱۰ تقاطع برابر است

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از عصرتبریز، ایرج شهین باهر در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» با بیان این مطلب اظهار داشت: مطابق وعده ای که پیش از این به شهروندان عزیز داده بودیم، خط ۱ قطار شهری تبریز ۲۴ بهمن سال جاری به بهره برداری می‌رسد که با این اقدام امکان مسافرگیری مترو تا ایستگاه لاله فراهم می‌شود.

او از مترو به عنوان بزرگترین پروژه شهرداری تبریز نام برد و افزود: امسال یک هزار میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافت که این مبلغ معادل اعتباری است که طی چند سال اخیر برای این پروژه شهری تخصیص یافته است.

شهین باهر کاهش آلایندگی، کاهش هزینه های حمل و نقل عمومی و ترافیک را از مزیت های بهره برداری از این پروژه دانست و ادامه داد: ایستگاه شماره ۱۲ (میدان کهن) از ایستگاه های مهم قطار شهری به شمار می‌رود چرا که شهروندان را به راحتی به محدوده مرکزی شهر می‌رساند و نیاز نیست مردم مسافت ایستگاه میدان ساعت تا بازار را پیاده طی کنند.

شهردار تبریز با اشاره به اولویت های مدیریت شهری در سال ۹۹ گفت: مطالعات طرح تراموا در مسیر قونقا تا راه آهن به اتمام رسیده و انتخاب پیمانکار برای اجرای این طرح از جمله برنامه های سال آتی خواهد بود. همچنین احداث خط دو متروی تبریز نیز از دیگر برنامه های مهم سال ۹۹ است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز