شما اینجا هستید
اخبار نواحی » هفتمین همایش معاونین و رؤسای گروهای مسافری مناطق راه آهن

هفتمین همایش معاونین ورؤسای گروهای مسافری مناطق راه آهن ج.ا.ا با حضور مهندس موسوی معاونت مسافری راه آهن ج.ا.ا ، زارعی مشاور مدیر عامل ودیگر مسئولین ستادی وراه آهن یزد در اداره کل ئ راه آهن منطقه یزد برگزار گردید.
معاونت مسافری راه آهن از جابجایی ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مسافر در ایام پیک مسافرت های نوروز ۹۷ ئر حوزه شهری و حومه ای صورت می گیرد که نسبت به سال گذشته ۶ درصد رشد خواهد داشت.
مهندس موسوی تصریح کرد، درایام پیک مسافرت های نوروزی ۴ هزارو ۸۴۰ رام قطار پیش بینی شده که رشد ۱۵/۷ درصد نسبت ددربه سال قبل دارد. که دراین راستا ۳۵۰ واگن با عمر بالای ۴۵ سال و۲۸۰ واگن باعمر بالای ۳۰ سال جایگزین با واگن های نو ویا تعمیرو بازسازی شده است.
وی گفت:باتوجه مسئولان کشوری به ناوگان ریلی طی ۵ سال اخیر شاهد تغییرات اساسی خصوصا در برنامه ششم توسعه بوده ایم که با توجه به سفر اخیر رئیس جمهور با قطار نشان از اهمیت دادن به ناوگان ریلی بوده است.
موسوی خاطر نشان کرد،اختصاص یک درصد درآمد های نفتی به راه آهن نشان از اهمیت بالاترین مقامات نظام به رشد وتوسعه حمل و نقل ریلی می باشد که دراین راستا در برنامه ششم توسعه افزایش سهم بار به میزان ۳۰ درصد ومسافر ۲۰ درصد پیش بینی شده است که تا سال ۱۴۰۰ آمار مسافر جابجا شده به ۵۳ میلیون نفر خواهد رسید که سهم قطارهای حومه ای ۱۷ میلیون وبین شهری به ۳۶ میلیون می باشد .
که در جهت تحقق این مهم نیاز به ۹۰۰دستگاه واگن ،برقی نمودن خطوط تهران مشهد ، تامین منابع مالی و واردات ۴۵۰ واگن توسط کره جنوبی و شرکت های خصوصی خواهد بود.
ابتدا رئیس مرکز هماهنگی امور مناطق راه آهن ضمن خیر مقدم به اهمیت راه آهن یزد اشاره نمود وگفت: یزد در مرکز جغرافیای کشور واقع شده و وجود معادن سنگ آهن به اهمیت آن افزوده است و مرکز مواصلاتی عبور بارهای ترانزیتی از شرق وغرب و شمال جنوب کشور می باشد .
مهندس داودی تصریح کرد ،۴۰ درصد از بارگیری و۲۵ درصد از در آمد ناوگان ریلی کشور به راه آهن منطقه یزد اختصاص یافته است که در جهت تحقق این امر روزانه ۱۲۰ رام قطار باری و مسافری در محور این اداره کل تردد می نمایند
داودی به اهمیت مرکز کنترل ترافیک این اداره کل اشاره نمود و گفت : ۴۶ ایستگاه از ادارات کل یزد، اصفهان وکرمان زیر نظر مرکز سی تی سی یزد می باشد وقبلیت افزایش تا ۶۰ ایستگاه امکان پذیر می باشد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز