شما اینجا هستید
اخبار عمومی » هماهنگی با عراق، تاجیکستان و سوریه برای برگزاری دوره‌های آموزشی ریلی

به گزارش ریل نیوز، زهرا قیومی امروز در مراسم رونمایی از سند تحول آموزش که در حال حاضر با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شرکت راه آهن در حال برگزاری است، اظهار داشت: با توسعه کسب و کار و ارتقاء ایمنی و افزایش بهره‌وری کار را در مرکز جهاد راه‌آهن آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه در شرکت راه‌آهن ظرفیت‌های آموزش خوبی داریم، گفت: ۱۷ هزار متر مربع فضای آموزشی در ستاد و مناطق راه‌آهن داریم، همچنین ۸ گروه آموزشی و ۲۱ واحد آموزشی در مناطق مختلف با حضور ۴۵۴ مدرس تخصصی داریم.

مدیرکل مرکز توسعه آموزش و فناوری راه آهن ادامه داد: همه برنامه‌های آموزشی طبق تقویم آموزشی راه آهن انجام می‌شود و تاکنون ۹۵ درصد برنامه های آموزشی سال ۹۹ محقق شده است.

قیومی افزود: هماهنگی برای برگزاری دوره های آموزشی با کشورهای تاجیکستان عراق و سوریه انجام شده است، همچنین با دانشگاه‌های سن پترزبورگ، بیرمنگام و اسپانیا همکاری داریم.

وی اظهار داشت: ۱۲۸ طرح نخبگی داریم که همه در حوزه‌های تخصصی است و این فرصت ایجاد کرده است.

مدیرکل مرکز توسعه آموزش و فناوری راه آهن با بیان اینکه با ۶ دانشگاه پروژه های پژوهشی را دنبال می کنیم، گفت: با دانشگاه های زیادی ارتباط داریم، که ۷۰ درصد آنها دانشگاه دولتی و ۳۰ درصد دانشگاه های آزاد، علمی کاربری و غیره است.

قیومی اضافه کرد: سند راهبردی توسعه همکاری راه‌آهن با دانشگاه را با دانشگاه همدان دنبال می‌کنیم و از ظرفیت همه دانشگاه ها استفاده می کنیم.

وی گفت: برای توسعه فناوری مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن احداث شد تا تحقیقات کاربردی به عمل تبدیل شود.

مدیرکل مرکز توسعه آموزش و فناوری راه آهن بیان کرد: در این بخش ۱۱۲ نیاز فناورانه را در حوزه ریلی احصا کردیم که ۵۲ مورد با ایده های فناورانه ما نزدیک است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز