شما اینجا هستید
اخبار عمومی » همه مسافران هواپیمای اوکراینی جان باختند

به گزارش ریل نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن رضایی‌فر، مدیر کل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی  از سقوط یک فروند بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ با شماره ثبت UR-PSR متعلق به خطوط هوایی اوکراین اینترنشنال در حوالی شهریار خبر داد و گفت: این هواپیما دقایقی بعد از برخاست از فرودگاه امام خمینی (ره) دچار مشکل شده و در ساعت ۶:۲۰ سقوط کرد.

وی ادامه داد: کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری به محل سانحه اعزام شدند و این سازمان علل سانحه را بر اساس قوانین و مقررات بین المللی بررسی خواهد کرد.

گفتنی است تا کنون گزارشی از میزان تلفات این سانحه اعلام نشده و عملیات نجات کماکان ادامه دارد. این هواپیما عازم کیف اوکراین بوده و بر اساس برخی گزارش ها، ۱۸۰ نفر مسافر و خدمه داشته است.

همه مسافران جان باختند

علی کاشانی حیدری، سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: هواپیمای اوکراینی که صبح امروز تهران را به مقصد کیف در اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش سوزی دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.

او گفت: بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین ۱۶۰ مسافر و ۹ خدمه پرواز داشت که جان خود را در این حادثه از دست دادند.

سخنگوی شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی خبر داد که به زودی لیست مسافران ایرانی و خارجی حادثه سقوط هواپیمایی بوئینگ اوکراینی در نزدیکی شهر جدید پرند اعلام می شود.

جعبه سیاه هنوز پیدا نشده است

حسن رضایی‌فر، مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای اوکرایینی را تکذیب کرد.

گفتنی است این هواپیما از نوع بویینگ ۸۰۰-۷۳۷ ساخت شرکت هواپیماسازی بویینگ آمریکا بوده و ۳.۶ سال سن داشته است. این هواپیما اولین بار در تاریخ ۲۱ ژوئن سال ۲۰۱۶ پرواز کرده و در تاریخ ۱۹ جولای همان سال تحویل شرکت اوکرایین اینترنشنال شده بوده است. UR-PSR برای پرواز از دو موتور CFM۵۶ ساخت شرکت CFM نیرو می‌گرفت. CFM یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک متعلق به شرکت‌های جنرال الکترونیک آمریکا و سافران فرانسه است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز