شما اینجا هستید
اخبار عمومی » همگان در عرصه درختکاری تلاش کنند/غرس یک نهال بلوط در محوطه ایستگاه راه‌آهن رشت

رئیس جمهور در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی:
همگان در عرصه درختکاری تلاش کنند/غرس یک نهال بلوط در محوطه ایستگاه راه‌آهن رشت

رئیس جمهور همزمان با روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، یک نهال بلوط در محوطه ایستگاه راه‌آهن رشت غرس کرد.

رئیس جمهور در این مراسم با تبریک روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، اظهارداشت: مسأله درخت، مراتع، حفظ منابع آبی و محیط زیست بسیار برای زندگی بشر اهمیت دارد.

دکتر روحانی با قدردانی از همه آنهایی که برای سرسبزی ایران، تلاش می‌کنند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه گام‌های بسیار مهمی را برداشته است. توسعه جنگل ها و درختکاری، مهار گرد و غبار از طریق نهالکاری، کنترل شن‌های روان و آبخیزداری و بکارگیری سامانه‌های نوین آبیاری از جمله امور مهمی هستند که امروز پیگیری می شود. امروز برای ما هم کشاورزی و هم محیط زیست دو اصل بسیار مهم است که می‌تواند برای زندگی، سلامت و توسعه کشورمان نقش بسیار ویژه‌ای را ایفا کند.

رئیس جمهور از همه گروه‌ها، سازمان های مردم نهاد ، مردم، کشاورزان و همه علاقمندان محیط زیست، خواست در عرصه درختکاری همه تلاش خود را بکار گیرند. وزارت راه و بویژه راه آهن ضروری است بخشی از زمین های اطراف این ایستگاه راه آهن را درختکاری کنند و اساسا باید درختکاری در مسیر جاده ها با قوت ادامه یابد و ضروری است خیابان بی‌درخت نداشته باشیم.

دکتر روحانی افزود: در ایجاد خیابان‌ها و اتوبان‌های جدید هر جایی که امکان‌پذیر است، مسأله درختکاری را فراموش نکنیم، این توصیه پیامبر(ص)، ائمه هدی(ع) است و ان‌شاء‌الله به این توصیه بسیار پربرکت همه ما عامل باشیم و عمل کنیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز