شما اینجا هستید
اخبار عمومی » هیچ اقدامی برای احداث راه‌آهن “جیرفت – بم” صورت نگرفته است/برخی از معین های اقتصادی از مسیر اصلی خود منحرف شده اند

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از گفتار‌نو ،  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از معین‌های اقتصادی به هر دلیلی مقداری از مسیر اصلی خود منحرف شده‌اند که از آنها گزارش عملکرد می‌خواهیم.

 

” محمدرضا پور ابراهیمی”  در نشست مشترک مجمع نمایندگان با استاندار کرمان گفت: ماه‌های پایانی دولت را پشت سر می‌گذاریم و از نیمه دوم سال، کشور عملا وارد حال و هوا و فضای انتخاباتی می‌شود.

 

وی با اشاره به پروژه‌های اولویت‌دار استان عنوان کرد: از استانداری میخواهیم در هر شهرستات سه پروژه مهم را مشخص و به ما اعلام کند تا در این ۸ ماه باقیمانده که دولت بودجه خود را می‌بندد، بتوانیم بودجه لازم را برای این پروژه ها در هر شهرستان اختصاص دهیم.

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت معین‌های اقتصادی در استان کرمان عنوان کرد: احساس میکنیم جلسه مشترکی با معین‌های اقتصادی نیاز داریم. برخی از این معینها رسما اعلام کرده‌اند که ما دیگر در آن منطقه کاری انجام نمی‌دهیم که باید با آنها برخورد شود زیرا در این شرایط اقتصادی فقط باید کار کرد.

 

وی ادامه داد: برخی از معین‌های اقتصادی به هر دلیلی مقداری از مسیر اصلی خود منحرف شده‌اند که از آنها گزارش عملکرد می‌خواهیم. شرکت‌های بزرگی که در استان کار می‌کنند از مواهب این استان استفاده می‌کنند و وجود آنها به واسطه معادن و منابع این استان است.

 

پورابراهیمی افزود: ما می‌خواهیم معادن جایگزین نفت کنیم و باتوجه به تحریم‌های اقتصادی آمریکا راهی جزء این نداریم و اکنون باید معادن را توسعه دهیم.

 

وی با تاکید بر تنظیم بازار و تامین کالاهای استراتژیک استان بیان کرد: همجواری ما با مرزهای جنوب شرق کشور یک فرصت برای استان است که می‌توانیم نیازهای استان را از این مسیر تامین کنیم.

 

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت خاطرنشان کرد: در شورای تامین استان جلوگیری از حاشیه نشینی تصویب شد که باید مصوبات درباره ساماندهی حاشیه‌نشینی تعیین تکلیف شوند.

 

به گزارش ایسنا “ذبیح‌اله اعظمی” نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست مشترک گفت: برق جنوب استان مشکل دارد و وسایل مردم به دلیل نوسانات برقی مرتبا خراب می‌شوند که با افتتاح پست ۴۰۰ کیلو ولت این مشکل مردم جنوب حل خواهد شد.

 

او با طرح این سوال که چرا هیچ اقدامی برای احداث راه‌آهن “جیرفت – بم” صورت نگرفته است؟ اظهار کرد: هنوز متاسفانه برخی از روستاهای شهرستان جیرفت و عنبرآباد جاده ندارند و این باعث شده حتی نتوانیم به این روستاها برق‌رسانی داشته باشیم.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز