شما اینجا هستید
اخبار عمومی » واردات ریل برای همیشه قطع می‌شود

به گزارش خبرنگا ریل نیوز٬ محمد اسلامی در نمایشگاه رونق تولید ملی با بیان اینکه این نمایشگاه‌ها تاثیر سیاست‌ها و راهبردهای نظام را در رفتار مدیریتی کشور و اجرای برنامه‌ها را نشان می‌دهد گفت: خودباوری بحث مهمی است و باعث می‌شود که در مسیر عزت و سربلندی حرکت کنیم و باید به خودباوری ایمان داشته باشیم.

وی ادامه داد: انقلاب ما با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به ثمر نشست که تحقق‌ساز عزت و سربلندی است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۴۱ سال گذشته آمریکا انواع توطئه‌ها را در پیش گرفت تا جلوی پیشرفت ما را بگیرد اظهار داشت: مهمترین ابزار آمریکا تحریم بوده که ما با مقابله با تحریم‌ها و عبور از این شرایط پاسخ دندان‌شکنی به آمریکا دادیم.

وی تاکید کرد: هنر تحریم‌ها این بود که مسیر اصلی و رسمی را از بین ببرد و مسیرهای فرعی و غیررسمی که آغشته به فساد است و وجاهت کشورمان را به چالش می‌کشد در پیش بگذارد.

اسلامی ادامه داد: امروز به صورت مویرگی تحریم را دنبال می‌کنند و به دنبال ناتوان سازی ایران هستند اما مردم ایران برای ایمان‌ها و ارزش‌هایشان انقلاب کردند و پای ایمان‌شان می‌ایستند و برای سربلندی کشور از جان مایه می‌گذارند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال رونق تولید ملی جلوه‌های برجسته‌ای از خودباوری را می‌بینیم، گفت: این نمایشگاه گوشه کوچکی از خودکفایی‌های کشورمان است.

اسلامی تاکید کرد: قدرت نظامی و سیاسی کشور مستلزم قدرت اقتصادی است تا بتوانیم تمام مزاحماتی که دشمن ایجاد کرده از بین ببریم.

وی ادامه داد: در وزارت راه و شهرسازی با این نگاه در سال جاری تمام سعی خودمان را صرف شکوفاسازی ظرفیت‌های داخلی کردیم که در صنایع مختلف شاهد پیشرفت‌ها هستیم که نمونه آن توجه به تولید داخل در صنعت ریلی و موفقیت در تولید ریل ملی بوده است.

اسلامی با اشاره به پروژه راه‌آهن چابهار زاهدان اظهار داشت: امروز بزرگترین پروژه ملی در حال ساخت است و با حمایت رهبری بخشی از تامین مالی آن از طریق صندوق توسعه ملی انجام شده است و امروز توافقنامه برای عرضه ریل ملی در این پروژه امضا می‌شود.

اسلامی گفت: این نشان دهنده توان داخلی است و واردات این  کالا برای همیشه قطع خواهد شد.

اسلامی با تاکید بر اینکه هر بار صنعتی در ایران تقویت می‌شود که نیازی به واردات آن نیست شاهد پیشنهادات وسوسه‌انگیز برای واردات آن کالا از سوی تحریم‌کنندگان هستیم اظهار داشت: کسانی که در جریان تحریم‌ها مانع ایجاد می‌کنند به خوبی می‌دانند که وقتی از صنعتی حمایت می‌شود به زودی ایران از واردات آن بی‌نیاز می‌شود و همین دلیل در این دوران برای فروش این کالاها به کشور پیشنهادات وسوسه‌انگیز ارائه می‌دهند.

اسلامی با اشاره به افزایش طول خطوط ریلی گفت: ۱۴ هزار کیلومتر ریل در کشورمان داریم که ۱۴ کیلومتر دیگر در حال ساخت و مطالعه است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت توانست وعده خود مبنی بر اتصال پنج مرکز استان به ریل را محقق سازد و چهار مرکز استان دیگر برای اتصال به شبکه ریلی در دستور کار است.

اسلامی با بیان ۵۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان دولت به افتتاح می‌رسد گفت: ۲۴۰۰ کیلومتر آ‌زادراه در کشورمان موجود است که ۲۴۰۰ کیلومتر دیگر در مرحله ساخت و مطالعه داریم.

اسلامی تاکید کرد: تجربه ایجاد کنسرسیوم در شرکت‌های ساختمانی در بخش ریلی هم به اجرا می‌رسانیم و دنبال این هستیم که زیرساخت‌ها را گسترش دهیم تا رفاه پایدار و درآمد پایدار برای کشور ایجاد کنیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز