شما اینجا هستید
اخبار عمومی » واگن‌پارس ۲۸ واگن نو برای رجا می‌سازد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی واگن پارس اراک، محمدرضا مختاری اظهار کرد: در گام اول از این همکاری مشترک، بازسازی اساسی تعداد ۲۵ دستگاه واگن با اعتباری معادل ۴۱۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی افزود: ساخت ۸ دستگاه واگن مسافری نو شرکت حمل و نقل ریلی رجا نیز در این کارخانه در حال انجام است و هم اکنون در حال توافقات نهایی برای ساخت ۲۰ دستگاه واگن مسافری نو دیگر برای این شرکت از محل تبصره ۱۸ به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال هستیم.

مدیرعامل شرکت واگن‌ پارس ضمن قدردانی از شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای گسترش همکاری‌های مشترک با واگن پارس اظهار کرد: رجاء یکی از حامیان بزرگ واگن‌سازی داخلی است.

مختاری در ادامه افزود: تسهیلات ارائه شده از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه حاصل توافق صورت پذیرفته فی مابین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه بوده و مسئولین راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این خصوص پیگیری های فراوانی داشته اند.

وی ابراز امیدواری کرد که راه آهن به عنوان اصلی ترین متولی صنعت ریلی در کشور به حمایت های خود از واگن سازان داخلی ادامه دهد و افزود: تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال امکان مناسبی جهت پرداخت تسهیلات به شرکت‌های بهره‌بردار مانند شرکت رجا ایجاد کرده است که با اجرایی شدن آن گشایشی برای متقاضیان محصولات ریلی ایجاد می‌شود و رونق تولید درمجموعه واگن پارس و صنایع زیردستی آن نیز اتفاق می‌افتد. امیدواریم جهت توسعه صنایع ریلی در کشور روزنه ای ایجاد شود.

گفتنی است، واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی محصولات ریلی در ایران و خاورمیانه است.

این شرکت به‌ عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافربری و مترو در خاورمیانه شناخته می شود و محوریت تولید و تعمیر خودروهای حمل و نقل ریلی ایران را دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز