شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ورود قطار مسافربری به مشهد به چهار رام کاهش یافت

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا، مصطفی نصیری افزود امروز هفت رام قطار مسافربری وارد ایستگاه مشهد می‌شود که ۲ رام از تهران، یک رام از اصفهان، یک رام از تبریز از مقاصد برون استانی و بقیه شامل ۲ رام از سرخس و یک رام از آزادور نیز مربوط به مسیرهای درون استانی می باشد و خروج قطار نیز امروز به همین تعداد خواهد بود.

وی به کاهش قابل توجه ضریب اشغال مسافر در قطارهای برون استانی اشاره کرد و گفت: مطابق برنامه جاری قطارهای مسافربری راه آهن جمهوری اسلامی ایران، روزانه ۸۸ رام قطار رفت و برگشت در مسیر مشهد تردد می‌کردند که با توجه به شرایط بهداشتی پیش آمده سفر با قطار از سوی مردم با کاهش تقاضا مواجه شده است. 

وی ادامه داد: با تداوم شرایط کنونی در سفرهای ریلی، امکان قطع کامل تردد قطارهای مسافربری به مشهد وجود دارد که این تصمیم در اختیار مسوولان ذیربط در تهران است.    

شمار ایستگاه‌های اداره کل راه آهن خراسان ۲۳ ایستگاه است که پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه حدود ۳۸ هزار مسافر از طریق راه آهن در مسیر مشهد به ۳۱ شهر و مرکز استان جابه‌جا می‌شدند.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان رضوی تاکنون با اضافه شدن ۱۱۰ مبتلای جدید به ۳۹۵ نفر رسیده است.
۲۷۰ نفر از کل مبتلایان به بیماری کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه در مناطق زیرپوشش سایر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان هستند.
تعداد جانباختگان بیماری کرونا که آزمایش آنها بطور قطعی مثبت بوده در خراسان رضوی ۲۸ نفر است که ۲۰ نفر از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۶ نفر مربوط به دانشکده علوم پزشکی نیشابور هستند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی تربت‌جام و گناباد هم هر کدام یک مورد فوت ناشی از بیماری کرونا داشته‌اند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز