شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ورود واگن های مسافری جدید به ناوگان ریلی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از تسنیم، محمد رجبی اظهار کرد:  به حول و قوه الهی و با تلاش همکاران در شرکت نوین صنعت رجا بعد از بازسازی کامل، امروز شاهد آماده به سیر بودن تعداد ۶ دستگاه واگن مسافری نوین از نوع واگن‌های ۴ ستاره هستیم.

وی با اشاره به افزایش سرعت سیر از ۱۲۰ کلیومتر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت در این واگن ها، افزود: این واگن‌های دارای کوپه‌های ۴ تخته همراه با سیستم صوتی و تصویری IPTV، تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم درجه، سیستم احضار مهماندار، طراحی جدید در میزهای پذیرایی داخل کوپه (میز یک نفره) و طراحی زیبا در کوپه‌ها هستند.

وی همچنین به آماده سازی یک دستگاه واگن دیگر بعد از بازسازی و آماده به سیر بودن آن اشاره و تصریح کرد: تعداد ۵ سالن از این واگن‌های بازسازی شده ۳۲ نفره و ۲ سالن ۴۴ نفره می‌باشد و ارزش ریالی این بازسازی‌ها بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل رجا یادآور شد: در همین راستا تعداد ۳۸ دستگاه واگن پلور سبز بهسازی شده که ارزش ریالی این بهسازی نیز حدود ۳۸ میلیارد ریال است.

رجبی تغییر سیستم برق ۱۹ دستگاه واگن خودانرژی (گرمایش بخار) برای حذف واگن استیم و محدودیت سرعت ۱۲۰ کیلومتر با هزینه‌ای حدود ۷۶ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات صورت گرفته  این واگن‌ها نیز با تغییرات صورت گرفته و افزایش سرعت به ۱۴۰ کیلومتر در ساعت آماده سیر در خطوط ریلی کشور هستند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز