شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ورود چهارمین قطار گردشگری به استان گیلان

خدایی، مدیرکل راه آهن شمال ۲:

ورود چهارمین قطار گردشگری به استان گیلان

مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: چهارمین قطار گردشگری از ایستگاه تهران حوالی ساعت ۱۳ وارد ایستگاه راه آهن سراوان شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن شمال ۲، علی خدایی در این رابطه اظهار کرد: چهارمین قطار گردشگری حامل حدود ۲۲۰ گردشگر است که توسط یک قطار ترنست با پنج سالن ساعت ۷ صبح امروز از ایستگاه راه آهن تهران حرکت کرده و ساعت ۱۷:۳۰ از ایستگاه راه آهن سراوان به سمت تهران بازگشت.

وی افزود: این قطار به عنوان تور یک روزه ریل گردی از روی پل ها، درون تونل ها و از میان مراتع بکر و زیبا با سرعت پایین عبور کرده تا گردشگران از دیدن این مناظر زیبای ریلی لذت ببرند.

وی بیان کرد: قطار گردشگری در ایستگاه سراوان توقف کرد و گردشگران با اتوبوس از موزه میراث روستایی جنگل سراوان و سایر اماکن در نظر گرفته شده بازدید کردند.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ ادامه داد: گردشگران در این تور یک روزه ریل گردی پس از پشت سر گذاشتن دشت حاصل خیز قزوین، از گردنه کوهین، ایستگاه لوشان، پل شاهرود، شهر منجیل، دریاچه و سد سپیدرود، مزرعه توربین های بادی، شالیزارها و جنگل های استان گیلان دیدن کردند.

وی تصریح کرد: مهمترین هدف راه اندازی قطار گردشگری توسعه حمل و نقل و پاک در کشور است و استقبال بسیار خوب گردشگران از قطار های گردشگری گیلان نشان دهنده قابلیت های استان گیلان به عنوان یک منطقه هدف گردشگران است.

خدایی خاطرنشان کرد: با توجه به همتی که مجموعه راه آهن برای توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان یک حمل و نقل سبز و ایمن دارد قطعا توسعه قطارهای گردشگری را در پیش رو خواهیم داشت.

sdr

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز