شما اینجا هستید
اخبار عمومی » وزیر راه و شهرسازی وارد استان سمنان شد

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، به منظور بازدید از چند طرح عمرانی در غرب استان سمنان در قالب سفری یکروزه از ایستگاه راه آهن وارد شهرستان گرمسار شد.

به گزارش پایگاه خبری ریل نیوز به نقل از ایرنا، وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه پس از ورود به شهرستان گرمسار از ایستگاه راه آهن، ضمن ادای احترام و غباروبی مزار شهدا، از طرح در حال تکمیل راه آهن گرمسار بازدید می کند و به بررسی برخی مشکلات اجرای این طرح می پردازد.
بازدید از طرح جاده سیمین دشت- فیروزکوه و گرمسار- فیروزکوه از دیگر برنامه های سفر عباس آخوندی به شهرستان گرمسار در استان سمنان است و در بخش دیگری، عباس آخوندی طرح تعریض جاده ایوان کی- گرمسار را کلنگ زنی می کند.
داریوش طاهری فرماندار گرمسار در گفت وگو با ایرنا، با بیان این که وزیر راه و شهرسازی امروز با مسئولان نهادهای اجرایی استان سمنان در فرمانداری گرمسار دیدار می کند، ادامه داد: در این سفر آخوندی از مسکن مهر قدیم و جدید شهر ایوانکی بازدید می کند و در نشست شورای اداری در فرمانداری حضور می یابد.
در این سفر، قدرت الله ابک سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری سمنان، غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان استانی و محلی، وزیر راه و شهرسازی را همراهی می کنند.
به گزارش ایرنا، گستره جاده های استان سمنان به اندازه جاده های ۶ استان کشور است، این استان با ۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع به لحاظ وسعت رتبه ششم کشوری را دارد و در هر ۶۰ دقیقه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ وسیله نقلیه از محورهای استان عبور می کند، در زمان اوج سفرها در هر ۶۰ دقیقه به طور متوسط بیش از یکهزار و ۲۰۰ خودرو از محورهای استان سمنان تردد دارد.
در ۱۰ سال گذشته بیش از ۳۵ هزار واحد مسکونی در استان سمنان سمنان ساخته شد.
گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و ۱۸۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۷۰ هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدود می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز