شما اینجا هستید
اخبار عمومی » وعده تکمیل پروژه ملی راه‌آهن یزد_ابرکوه اقلید تا خرداد ۱۴۰۰

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از فارس ، صبح امروز مسئولین ارشد شهرستان به همراه مسئولین استانی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، از پروژه ملی راه‌آهن یزد_ابرکوه اقلید و پروژه عمرانی کنارگذر ابرکوه بازدید کردند.

محمدحسین امامی، فرماندار ابرکوه در حاشیه این بازدید با تأکید بر اهمیت و ضرورت تسریع در بهره‌برداری این پروژه‌ها اظهار کرد: پروژه راه‌آهن که از شهر مهریز در استان یزد آغاز شده و پس از عبور از ابرکوه به شهر اقلید در استان فارس ختم می‌شود، دارای ۲۷۴ کیلومتر طول بوده که مسافت بین استان‌های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، یزد خراسان جنوبی و خراسان رضوی را تا ۳۰۰ کیلومتر کاهش می‌دهد.

وی با بیان این‌که طبق وعده پیمانکار پروژه مذکور تا خرداد سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: اعتبار لازم برای تکمیل این شبکه ریلی ۳۷۵ میلیارد تومان است ضمن این‌که اعتباری بالغ‌بر ۹۰۰ میلیارد ریال نیز تاکنون صرف شده است.


فرماندار ابرکوه در خاتمه یادآور شد: این پروژه که با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در حال انجام است، پس از تکمیل ظرفیت جابه‌جایی سالانه چهار میلیون مسافر و ۷ میلیون تن بار را دارد.

 

 

/ نویسنده : محمد محمدی

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز