شما اینجا هستید
اخبار نواحی » وعده جدید برای اتصال ریلی منطقه آزاد اروند به شلمچه

مدیرکل راه‌آهن جنوب از نهایی شدن  اتصال منطقه آزاد اروند از طریق راه‌آهن خرمشهر به بندر امام و شادگان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این طرح در آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش ریل نیوز، عبدالکریم درویش‌زاده از تحویل زمین قطعه اول خط پروژه ریلی خرمشهر-بندر امام به پیمانکار خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این طرح در آینده نزدیک به‌صورت رسمی با حضور مقامات ارشد کشور آغاز شود.

او در ادامه گفت:  اتصال منطقه آزاد اروند از طریق راه‌آهن خرمشهر به بندر امام و شادگان مورد موافقت نهایی وزارت راه و شهرسازی و شرکت راه‌آهن قرار گرفته است.

او احداث این خط آهن در نوار ساحلی خوزستان را تحولی زیرساختی دانست و گفت: این خط آهن از خرمشهر به شلمچه متصل و از آنجا به بندر بصره وصل خواهد شد.

درویش زاده در ادامه گفت: ساخت و اتصال خط آهن از شلمچه به بصره ‌بین دولت عراق و —ایران مورد موافقت قرارگرفته است.

به گزارش مانا، او از اجرایی نشدن خط آهن شلمچه تا بندر بصره از طرف عراق اشاره کرد و گفت: تاکنون نشست‌هایی برای پیگیری خط آهن شلمچه – بصره آغازشده که امیدواریم نتیجه‌بخش باشد.

مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: جابجایی مسافر و ترانزیت کالا بین کشورهای شرق مدیترانه از مهم‌ترین آثار اقتصادی اتصال خط آهن ایران به عراق و کشورهای شرق مدیترانه و همچنین پایداری صلح و امنیت خاورمیانه است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز