شما اینجا هستید
مترو » ویژه برنامه های هفته وحدت در ایستگاه های منتخب مترو

ویژه برنامه های هفته وحدت در ایستگاه های منتخب مترو

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از برگزاری ویژه برنامه های متنوع به مناسبت هفته وحدت ذر ایستگاه های  منتخب مترو خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه به مناسبت هفته وحدت، سالروز ولادت با سعادت حضرت نبی اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)  به منظور ایجاد فضای با نشاط و معنوی در مترو، ایستگاه تجریش با جشن پیامبر مهربانی و ایستگاه امام خمینی (ره) با جشن مهربان مثل محمد (ص) میزبان مسافران شهر زیرزمینی شد.

این جشن ها با هدف گسترش و تعمیق شناخت بیشتر شهروندان از الگوهای دینی به ویژه حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین علیهم السلام برگزار شد.

جشن پیامبر مهربانی با اجرای برنامه هایی شامل موسیقی سنتی، مسابقه ویژه مسافران، تواشیح و برنامه های فرهنگی و هنری دیگر پذیرای مسافران در ایستگاه تجریش بود و در شب سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) در ایستگاه امام خمینی (ره) ویژه برنامه مهربان مثل محمد(ص) نیز باهمکاری و مشارکت موسسه مردم نهاد منتظران منجی با برنامه های متنوعی همچون تواشیح وهمخوانی گروه دانش آموزی میثاق از استان سمنان، شعرخوانی سیامک رجاور، شاعر و مدیحه سرای اهل بیت (ع) و مسابقه ویژه مسافران میزبان شهروندان و مسافران مترو بود.

همچنین از اثر هنری دیوارنگاره گل وحدت که با مشارکت عمومی مردم و هنرمندان شیعه و اهل تسنن امروز دوشنبه ۵ آذر ماه ۹۷ در ایستگاه محمدیه رونمایی شد.

گفتنی است ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی متروی تهران، بسترمناسبی برای مشارکت و همکاری سازمان های فرهنگی و هنری با مترو است و معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در همین راستا  با تشکیل کارگروه ویژه ای تحت عنوان “ره آورد فرهنگی ” ضمن برقراری ارتباط موثر و دوسویه با تشکل های مردم نهاد و سازمان های فرهنگی از ظرفیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی این سازمان ها برای ارایه خدمات مناسب به مسافران استفاده می کند. به همین منظور از همه سازمان ها و تشکل های فرهنگی برای برگزاری برنامه های متنوع در مناسبت های مختلف دعوت به عمل می آورد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز