شما اینجا هستید
مترو » ويژه برنامه هاي هفته وحدت در ايستگاه هاي منتخب مترو

ويژه برنامه هاي هفته وحدت در ايستگاه هاي منتخب مترو

مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه از برگزاري ويژه برنامه هاي متنوع به مناسبت هفته وحدت ذر ايستگاه هاي  منتخب مترو خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و اموربين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه به مناسبت هفته وحدت، سالروز ولادت با سعادت حضرت نبي اكرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)  به منظور ايجاد فضاي با نشاط و معنوي در مترو، ايستگاه تجريش با جشن پيامبر مهرباني و ايستگاه امام خميني (ره) با جشن مهربان مثل محمد (ص) ميزبان مسافران شهر زيرزميني شد.

اين جشن ها با هدف گسترش و تعميق شناخت بيشتر شهروندان از الگوهاي ديني به ويژه حضرت رسول اكرم(ص) و ائمه معصومين عليهم السلام برگزار شد.

جشن پيامبر مهرباني با اجراي برنامه هايي شامل موسيقي سنتي، مسابقه ويژه مسافران، تواشيح و برنامه هاي فرهنگي و هنري ديگر پذيراي مسافران در ايستگاه تجريش بود و در شب سالروز ميلاد با سعادت حضرت محمد (ص) در ايستگاه امام خميني (ره) ويژه برنامه مهربان مثل محمد(ص) نيز باهمكاري و مشاركت موسسه مردم نهاد منتظران منجي با برنامه هاي متنوعي همچون تواشيح وهمخواني گروه دانش آموزي ميثاق از استان سمنان، شعرخواني سيامك رجاور، شاعر و مديحه سراي اهل بيت (ع) و مسابقه ويژه مسافران ميزبان شهروندان و مسافران مترو بود.

همچنين از اثر هنري ديوارنگاره گل وحدت كه با مشاركت عمومي مردم و هنرمندان شيعه و اهل تسنن امروز دوشنبه 5 آذر ماه 97 در ايستگاه محمديه رونمايي شد.

گفتني است ظرفيت هاي فرهنگي و اجتماعي متروي تهران، بسترمناسبي براي مشاركت و همكاري سازمان هاي فرهنگي و هنري با مترو است و معاونت امور فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در همين راستا  با تشكيل كارگروه ويژه اي تحت عنوان “ره آورد فرهنگي ” ضمن برقراري ارتباط موثر و دوسويه با تشكل هاي مردم نهاد و سازمان هاي فرهنگي از ظرفيت هاي فرهنگي، هنري و اجتماعي اين سازمان ها براي ارايه خدمات مناسب به مسافران استفاده مي كند. به همين منظور از همه سازمان ها و تشكل هاي فرهنگي براي برگزاري برنامه هاي متنوع در مناسبت هاي مختلف دعوت به عمل مي آورد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز