شما اینجا هستید
اخبار عمومی » پتانسیل بالای ایران در توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

پتانسیل بالای ایران در توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

هدف ما ساماندهی اوضاع مالی برای توسعه صنعت ریلی است و طیف وسیعی از محصولات را برای تولید مشترک در دست اقدام داریم ضمن اینکه در ایران پتانسیل بالایی برای توسعه ریلی وجود دارد . آنچه امروز امضا می‌کنیم در قالب طرح عملی دقیق اجرا خواهیم کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس مرکز صادرات روسیه با اشاره به این نکته که ایران پتانسیل بالایی برای توسعه حمل و نقل و صنعت ریلی دارد گفت : همکاری های اولیه ما با ایران از سال ۲۰۱۴ آغاز شده است که بخش عمده‌ای از آن تاکنون به بخش صنعت حمل و نقل ریلی اختصاص داشته است .

پیتر فرادکوف رئیس مرکز صادرات روسیه در مراسم امضای تفاهم‌نامه ریلی با راه آهن ایران اظهار داشت : مرکز صادرات روسیه تحت حمایت رسمی دولت این کشور بوده و تمام امور مالی ، غیرمالی و بیمه‌ای پروژه‌های مشترک با کشورهای خارجی را انجام می دهد . ریاست هیأت‌مدیره شرکت ما برعهده نخست‌وزیر روسیه است و وزرای تأثیرگذاری در جلسات این شرکت حضور دارند .

فرادکوف افزود : هدف ما ساماندهی اوضاع مالی برای توسعه صنعت ریلی است و طیف وسیعی از محصولات را برای تولید مشترک در دست اقدام داریم ضمن اینکه در ایران پتانسیل بالایی برای توسعه ریلی وجود دارد . آنچه امروز امضا می‌کنیم در قالب طرح عملی دقیق اجرا خواهیم کرد .

وی از ایران به عنوان شرکای استراتژیک تجارت خارجی روسیه نام برد و ادامه داد : بر این اساس امروز قراردادی را به مبلغ ۳ میلیارد یورو به امضا می رسانیم و این پروژه یک فعالیت عملیاتی برای شرکت های روسی و ایرانی است . آنچه برای ما اهمیت دارد امضای قراردادهای بلندمدت است و هدف ما تنها فروش محصول نیست ، بلکه ساماندهی اوضاع مالی و تامین مشارکت مالی برای توسعه صنعت است و ما از این قرارداد سرمایه گذاری که در چارچوب اساسنامه مرکز توسعه تجارت خارجی روسیه است ، حمایت می کنیم .

در پایان این مقام ارشد روسی خاطرنشان کرد : ایران پتانسیل بالایی برای توسعه حمل و نقل و صنعت ریلی دارد .

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز