شما اینجا هستید
اخبار نواحی » پروژه دوخطه سازی محور سبز دشت به بندرگز با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان در حال اجراست.

استاندار گلستان از پروژه های خط آهن اینچه برون و مسیر ریلی سبز دشت به بندرگز بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی در حاشیه این بازدید که امروز پنج شنبه (۲۱ دی) صورت گرفت در محل اجرای پروژه راه آهن سبز دشت به بندرگز و پل قره سو، اظهار کرد: دو خطه سازی این مسیر به طول ۳۶ کیلومتر و با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان برآورد شده بود که به نظر می رسد نهایتاً با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی به اتمام برسد.
دکتر هاشمی تصریح کرد: بخش عمده ای از عملیات اجرایی این پروژه صورت گرفته و پل هایی نظیر پل قره سو قدری در سرعت پروژه تاثیر داشته اند و پیش بینی می شود نهایتاً تا فروردین سال آینده این طرح به بهره برداری برسد.
وی همچنین پیش از این پروژه از ایستگاه راه آهن اینچه برون و طرح ۴ خطه سازی در این مسیر دیدن کرد و در این خصوص گفت: خوشبختانه با پیگیری صورت گرفته طرف مدت ۲ ماه طرح ۴ خطه سازی ، ۸۰۰ متر در این ایستگاه با همت همه دست اندرکاران امر صورت گرفت.
استاندار گلستان با اشاره به پروژه برقی سازی مسیر اینچه برون به گرمسار، خاطر نشان کرد: این پروژه که با تفاهم دوکشور جمهوری اسلامی ایران و روسیه از طریق فاینانس و با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورو اجرایی می شود.
دکتر هاشمی یادآور شد: یکی از مطالبات جدی مردم استان ایجاد خط آهن گرگان به مشهد است که بنا بر جلسات متعددی که طی این زمان کوتاه با معاونین و شخص وزیر راه و شهر سازی داشته ایم مقرر گردیده که بخشی از این پروژه با اعتبار ۱۰۰ میلیون دلاری پروژه برقی کردن مسیر ریلی گرمسار به اینچه برون اجرایی شود و مابقی از مسیر سرمایه گذاری BOT و یا فاینانس صورت پذیرد.
وی افزود: اگر تفاهم نامه های لازم جهت برقی سازی مسیر گرمسار به اینچه برون تا نوروز ۹۷ صورت پذیرد ، مقرر گردیده این پروژه ظرف مدت ۴ سال اجرایی شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز