شما اینجا هستید
اخبار عمومی » پروژه راه آهن اردبیل شتاب گرفته است

معاون رئیس جمهوری:

پروژه راه آهن اردبیل شتاب گرفته است

اردبیل- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: پروژه راه آهن اردبیل با حمایت دولت شتاب گرفته ودولت مصمم به پایان اجرای این طرح تا سال ۹۹ می باشد.

محمد باقر نوبخت روز یکشنبه درحاشیه بازدید از پروژه راه آهن اردبیل – میانه به خبرنگاران افزود: بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این طرح سرمایه گذاری می شود و هر چند برای دولت بار مالی سنگینی دارد ولی یک سرمایه گذاری بنیادی و لازم برای توسعه استان است.
وی بیان کرد: اجرای این پروژه کاری بزرگ و از جمله دستاورد های انقلاب است و با بهره برداری از آن موجب رونق اقتصادی وبویژه در بخش گردشگری استان خواهد شد. 
نوبخت ادامه داد: برای سال جاری ۱۸۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته و تا پایان سال ۳۰۰میلیارد تومان دیگر به این پروژه تزریق می شود. 
به گفته وی ، این خط راه آهن به طول ۱۷۵ کیلومتر برای حرکت قطارهایی با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت طراحی و اجرا می شود. 
معاون رییس جمهوری گفت: اتصال مراکز استان ها به شبکه راه آهن سراسری و بین المللی در دستور کار دولت قراگرفته و بر این اساس طرح های ریلی مختلفی در کشور در حال اجراست.
نوبخت افزود: استان های همدان، کرمانشاه ، آذربایجان غربی ،ایلام و اردبیل از جمله استان هایی است که در آنها شبکه ریلی اجرایی شده و یا در حال اجرا است.
معاون رییس جمهوری برای یک دیدار ۲ روزه از استان اردبیل روز یکشنبه وارد این استان شد. وی از طرح راه اهن اردبیل – میانه نیز بازدید کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز