شما اینجا هستید
اداره كل راه آهن شمالغرب » پس از آبگرفتگی اخیر، کیلومترِ ۳۵۲ خط ریلی منطقه شمالغرب ترمیم شد

پس از آبگرفتگی مسیر ریلی

کیلومترِ ۳۵۲ خط ریلی منطقه شمالغرب ترمیم شد

زنجان – ایرنا – مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور اعلام کرد: کیلومتر ۳۵۲ خط ریلی این منطقه که بر اثر بارندگی روز سه شنبه هفته جاری دچار آبگرفتگی شده بود، ترمیم شد و هم اکنون تردد قطارها در آن جریان دارد.

علی خدایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کیلومترِ ۳۵۲ خط ریلی راه آهن منطقه شمالغرب کشور در حوزه استان زنجان واقع در منطقه نیک پی به دلیل بارندگی و جاری شدن آب از کانال های کشاورزی، دچار آب گرفتگی شده بود.

به گفته وی، امین آبگرفتگی موجب شده بود تا زیر خط ریلی در این مسیر خالی شود.مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: حسینعلی مردانی یکی از کشاورزان منطقه نیک پی، با در دست گرفتن بنری موضوع را به قطار مسافری که از ایستگاه میانه به زنجان در حرکت بود، اطلاع می دهد و قطار متوقف می شود.

خدایی افزود: مسافران این قطار با اتوبوس به سمت زنجان جابجا شدند و مسیر ریلی آسیب دیده از آبگرفتگی ترمیم شد و در حال حاضر تردد همه قطارهای مسافری و باری در منطقه شمالغرب بدون مشکل جریان دارد.

به گزارش ایرنا، حوزه استحفاظی راه آهن منطقه شمالغرب کشور از کیلومتر ۱۲۴ محور تهران – آذربایجان، از ورودی ایستگاه کهن دژ در استان قزوین شروع در خروجی مهاباد کیلومتر۶۹۳محور آذربایجان غربی به پایان می رسد.

راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان، میانه، هشترود، خداجو، مراغه، ملکان، بناب، میاندوآب و مهاباد را پوشش می دهد.

این اداره کل ۶۰۱ کیلومتر خطوط اصلی و ۱۲۶ / ۱۳۵ کیلومتر خطوط فرعی دارد.

با بهره برداری از مسیر ریلی قزوین – رشت این مسیر نیز به خطوط ریلی اصلی راه آهن منطقه شمالغرب کشور اضافه خواهد شد.

راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات کشوری جغرافیایی تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل شش استان در ارتباط است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز