شما اینجا هستید
اخبار نواحی » پیش‌بینی اختصاص ۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای راه آهن سبزوار

پیش‌بینی اختصاص ۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای راه آهن سبزوار

معاون فرمانداری سبزوار گفت: در نشستی با مسئولان کشوری، برای ساخت دو ایستگاه اصلی و بین‌راهی راه آهن شهرستان، ۳۷ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، اسماعیل نصرآبادی افزود: نشستی با مدیرکل ساخت و توسعه راه‌آهن منطقه دو کشور و مدیرکل دفتر فنی شرکت زیرساخت و توسعه راه‌آهن ایران برگزار شد و در این جلسه ساخت دو ایستگاه راه‌آهن سبزوار موردبررسی قرار گرفت و قول اختصاص اعتبار برای ساخت این ایستگاه ها داده شد.

وی گفت: اسناد برگزاری مناقصه برای احداث دو ایستگاه راه‌آهن سبزوار تهیه و آماده‌شده است و در حال پیگیری تملک اراضی هستیم.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار افزود:  اگر اعتبار موردنیاز به‌صورت کامل تخصیص یابد تا هفته دولت سال ۹۸به بهره‌برداری می‌رسد.

نصرآبادی گفت: مراحل مکان‌یابی احداث دو ایستگاه راه‌آهن سبزوار به اتمام رسیده است و ایستگاه اصلی راه‌آهن سبزوار بر اساس استانداردهای روز در مجاورت کمربندی هشت‌بهشت و ایستگاه بین‌راهی نیز در کیلومتر ۳۷ سبزوار ساخته می‌شود.

وی افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور به سبزوار، ۱۴۵ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان اختصاص یافته است که از این میزان،۱۰۰ میلیارد تومان به تکمیل پروژه راه‌آهن سبزوار اختصاص‌یافته است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز