شما اینجا هستید
اخبار عمومی » پیشنهاد پروژه ۳ میلیارد یورویی ایران به روسیه

به گزارش هم نوا به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر مشارین» معاون اول مدیر عامل شرکت راه آهن روسیه گفت: ایران پروژه ای را به ارزش ۳ میلیارد یورو معادل ۳.۷ میلیارد دلار برای برقی کردن یک مسیر راه آهن به طول ۳ هزار کیلومتر به این شرکت پیشنهاد کرده است.

وی در سفر خود به تهران که به همراه یک هیئت روسی به ایران انجام گرفته است، گفت: برای انجام این پروژه توافق کرده ایم که بر سر میز مذاکره با طرف ایرانی بنشینیم. وی تصریح کرد که این پروژه بزرگی است و نیاز به بررسی طرح تامین مالی ۳-۲ میلیارد یورویی آن داریم.

«مشارین» خاطر نشان کرد که شرکت راه آهن روسیه قبلا قرار دادی را با ایران منعقد کرده است. قرار داد منعقد شده شامل برقی کردن مسیر راه آهن گرمسار-اینچه برون است.

معاون اول مدیر عامل شرکت راه آهن روسیه گفت: در حال بررسی پروژه ها هستیم که می توانند بخشی از «کریدور شمال-جنوب» یا خط آهن تهران-تبریز… باشند که البته این مرحله بعدی مذاکره ما تلقی می شود.

وی گفت: امروز طرف ایرانی پیشنهاد توسعه همکاری را داده است و ما هم آماده صحبت و گفت و گو در این حوزه هستیم.

بر پایه این گزارش، هیئت دومای دولتی روسیه متشکل از نمایندگان شرکت های دولتی و وزارتخانه های این کشور در روز دوشنبه دیدار رسمی را از ایران به عمل آوردند و نشستی را با حسن روحانی و علی لاریجانی رییس مجلس داشتند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز