شما اینجا هستید
اخبار عمومی » پیش فروش بلیت قطار ایام اربعین از ۲۱ مهر آغاز می شود

پیش فروش بلیت قطار ایام اربعین از ۲۱ مهر آغاز می شود

تهران- ایرنا- معاون مسافری شرکت راه آهن، از آغاز پیش فروش بلیت ۱۶۰ رام قطار برای ایام اربعین حسینی(ع)، به صورت اینترنتی و حضوری خبر داد.

به گزارش ایرنا، «میرحسن موسوی» روز سه شنبه در نشست خبری، زمان پیش فروش بلیت ها را از ساعت ۱۰ صبح روز ۲۱ مهرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: امسال در ایام اربعین حسینی، ۲۸۰ هزار صندلی برای خدمت رسانی به عزاداران آماده شده است که نسبت به سال گذشته، ۲۷ درصد رشد نشان می دهد.
به گفته معاون شرکت راه آهن، قرار است در ایام اربعین حسینی (ع) مسافران از تهران به کرمانشاه و از کرمانشاه تا مهران را با اتوبوس جابجا شوند و در مسیر دیگری، قطارها زائران ایرانی را از تهران تا خرمشهر و از آنجا به مرز شلمچه منتقل کنند.
موسوی گفت: در ایام اربعین، ۱۳۴ قطار ترکیبی از تهران به کرمانشاه و ۲۶ رام قطار فوق العاده در مسیر جنوب به خرمشهر تردد خواهد کرد.
«طبق برنامه یک دستگاه ریل باس نیز مانند سالهای گذشته از خرمشهر تا مرز شلمچه به صورت ۲۴ ساعته تردد می کند تا زائران ایرانی رایگان در این مسیر جابجا شوند.»
وی یادآور شد: نرخ بلیت قطارها با توجه به ۴ تخته، ۶ تخته بودن یا به صورت صندلی متفاوت خواهد بود اما نسبت به قیمت های موجود، امسال در مسیرهای تعیین شده هیچگونه افزایش قیمتی در ایام اربعین نخواهیم داشت.
معاون مسافری شرکت راه آهن گفت: زائران برای کسب اطلاعات بیشتر از قطارهای ایام اربعین می توانند با شماره تلفن ۵۱۴۹-۰۲۱ تماس بگیرند.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت های ریلی در ۶ ماه نخست امسال نیز گفت: در این مدت، ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر با قطار سفر کرده اند که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد نشان می دهد.
موسوی افزود: در ۶ ماه نخست امسال، ۱۰ میلیون ۷۳۹ هزار نفر با قطارهای مسافری بین شهری و ۳ میلیون ۱۰۰ هزار نفر نیز با قطارهای حومه ای جابجا شده اند که نسبت به سال گذشته در بخش بین شهری، حدود ۱۱ درصد و در بخش حومه ای، حدود ۷ درصد افزایش مسافر داشته ایم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز