شما اینجا هستید
مترو » پیش قدمی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای مناسب سازی فضاهای مترو

جلسه مشترک شرکت بهره برداری مترو و ستاد مناسب سازی کل کشور

پیش قدمی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای مناسب سازی فضاهای مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه عصر روز سوم شهریور ماه جلسه مشترکی را با رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برگزار کرد و در خصوص مناسب سازی ایستگا ه های مترو اعلام آمادگی کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت گفت: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه روزانه با بیش از دو و نیم میلیون مسافر در ارتباط هستیم و برای رفاه حال مسافران از پیش کمیته ای را با عنوان تکریم مشتریان تشکیل داده ایم و هر هفته مشکلات، انتقادات و پیشنهاداتی که از سوی شهروندان و مسافران برای شرکت بهره برداری متروی تهران ارسال می گردد، بررسی و رسیدگی می کنند.

نایب رئیس هیات مدیره شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت شرکت بهره برداری متروی تهران آمادگی این را دارد که مطابق با استاندارهای ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کل کشور کار مناسب سازی ایستگاه ها را آغاز کند تا زمینه های تردد هرچه بیشتر افراد دارای معلولیت در سطح مترو فراهم گردد

وی همچنین با ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در ایستگاه های خطوط متروی تهران پراخت و افزود: ما به دنبال رفاه حال تمامی مسافران هستیم و افراد معلول و جانبازان نیز بخشی از این مسافران هستند.

نوبخت با تاکید براینکه مناسب سازی ایستگاه فرصت مناسبی برای خدمت به شهروندان جامعه است تصریح کرد: این یک توفیق است که امروز نصیب اینجانب شده و به دنبال اجرای آن هستم تا نواقصی را که اطلاع می دهند در خصوص بهسازی هرچه زودتر برطرف کنیم.

در ادامه ابراهیم کاظمی مومن سرایی رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه و پیش قدمی شرکت بهره برداری متروی تهران برای مناسب سازی فضاهای در اختیارش عنوان کرد: ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور یک ستاد ملی است که به منظور سیاست گذاری، برنامه ریزی اجرایی، نظارت بر امر مناسب سازی و ایجاد بانک جامع اطلاعات مناسب سازی در کشور، به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور حضور کم معلولین در سطح شهر یا ایستگا ه های مترو را نبودن فضای مناسب شهری عنوان کرد و افزود: مناسب سازی فقط مختص معلولین و جانبازان نیست و با توجه به اینکه جامعه ما به سوی سالمندی می رود و تعداد جوانان برای نگهداری این افراد کم است باید فضا را طوری طراحی کنیم که سالمندان خودشان بتوانند از فضاها استفاده کنند.

وی با اشاره به سابقه کاری جناب دکتر حناچی شهردار تهران در معاونت شهرسازی گفت ایشان یکی از اعضا ستاد مناسب سازی بودند و خود صاحب کتاب در این بخش و علاقه مند کار مناسب سازی هستند همچنین استاندار تهران نیز باتوجه به اینکه قبلا ریاست سازمان بهزیستی را برعهده داشتند همراهان خوبی هستند و برای ما یک ظرفیت محسوب می شوند و تصمیم گرفتیم این کار را از شهر تهران شروع کنیم.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با اشاره به اینکه مناسب سازی معابر و ساختمان های سطح شهر ها تنها مختص به معلولان نمی شود و کودکان، زنان باردار و حتی افراد سالمی که در بعضی مواقع با در دست داشتن وسایل توان عبور از معبری را ندارند را در بر خواهد گرفت خاطرنشان کرد مناسب سازی برای آحاد جامعه است.

کاظمی مومن سرایی از وجود سامانه معبر خبر داد و گفت: تمام مردم از طریق سامانه معبر مشکلات مربوط به مناسب سازی را اعلام می کنند و ما این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهیم تا نسبت به رفع آنها اقدام کنید.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با اشاره به اینکه هر قدمی که برای مناسب سازی در سطح شهر تهران اتفاق بیفتد خوشایند است عنوان کرد: پیشنهاد می شود که کمیته مشترکی در زمینه مناسب سازی ایجاد شود تا نتایج کار هرچه زودتر مشخص شود چرا که مناسب سازی یک نهضت ملی است امیدواریم که در مترو هرچه زودتر محقق شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز