شما اینجا هستید
اخبار عمومی » پیوند صنعت و دانشگاه زمینه ساز توسعه صنعت ریلی طبق سند چشم انداز/ همکاری با دانشگاه در ۶ مسئله مهم

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی مدیرعامل راه آهن در این کنفرانس گفت: با حمایت های مقام معظم رهبری ریل گذاری خوبی در توسعه صنعت ریلی شاهد هستیم و پیشرفت های علمی وتکنولوژیک ریلی طبق سند چشم انداز با همت بلند دانشجویان و اساتید کشورمان به نقطه مطلوبی رسیده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: با تکیه بر توان متخصصان و تولید کنندگان داخلی می توانیم در توسعه کمی و کیفی ریلی کشور گام های مهمی برداریم.

وی خاطر نشان کرد: دانشکده راه آهن با تقاضای راه آهن ایجاد شده و تا کنون فارغ التحصیلان زیادی را تربیت کرده و دارای ظرفیت های علمی بالایی است.

رسولی ادامه داد: ارتباط صنعت با دانشگاه می تواند گره ها و مسایل ما را بگشاید. استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود و در کنار آن فعالیت های مرکز جهادی پیشرفت و کارگروه های آن که اساتید محترم دانشکده راه آهن در آن حضور دارند، محلی برای تلاقی نخبگی، صنعت و کارشناسان برای حل مسائل اولویت دار شده است.

وی افزود: سند تحول آموزش در راه آهن با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی در حال تدوین است و در آن سند، توجه به حل مسئله و کاربردی کردن آموزش و پژوهش مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

به گفته رسولی؛ امروز درباره شش مسئله بسیار مهم در حال همکاری با دانشگاه علم و صنعت هستیم که با همکاری دانشگاه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه قطار پر سرعت، هوشمندسازی دستیار لکوموتیوران، پوشش تراورس و موضوع نت هوشمند لکوموتیو ها فعال هستیم.

مدیرعامل راه آهن افزود: ۳۰ درصد از قرارداد های پژوهشی راه آهن با دانشگاه علم و صنعت منعقد شده است که انتظار داریم با توجه به سابقه درخشان این نسبت بسیار افزایش یابد.

رسولی ضمن تقدیر و تشکر از خانواده بزرگ راه آهن به خصوص دانشگاه علم و صنعت و دانشکده راه آهن گفت: دستاوردهای کنفرانس سال گذشته را به کار می بریم و آمادگی داریم تا از دستاورد ها و مقالاتی که در این کنفرانس ارایه می شود استفاده کنیم و امیدواریم این امر موجب پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر صنعت ریلی بشود.

هفتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن، ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با حضور کارشناسان، پژوهشگران و فعالان ریلی برگزار می شود.

 

/ نویسنده : محمد محمدی

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز