شما اینجا هستید
اخبار عمومی » کارگروه کمیسیون صنایع مجلس و راه آهن تشکیل می شود

توافق در نشست مشترک کمیسیون صنایع مجلس و راه آهن:

«کارگروه صنایع و راه آهن» تشکیل می شود

 

نشست مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن و اعضای هیات مدیره عصر یکشنبه ۱۴ مرداد در ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در این جلسه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با تشریح چالش‌های حوزه حمل و نقل ریلی، از برنامه این وزارتخانه برای ایجاد شبکه لجستیک ایران خبر داد و خواستار پشتیبانی نمایندگان مجلس و اعضای این کمیسیون از برنامه‌های وزارت راه و شهر سازی و راه‌آهن شد.
وی همچنین به تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهر سازی در بخش راه‌آهن حومه ای اشاره و تاکید کرد: نرخ تورم تردد در بخش حمل و نقل ریلی بسیار کمتر از نرخ تورم در سطح جاده‌ای است و اگر قیمت سوخت واقعی شود مزیت صرفه جویی ریلی در مصرف سوخت بیش از پیش مشخص خواهد شد .
آخوندی در این جلسه همچنین به پرسش‌های نمایندگان در مورد چالش‌ها و راهکارهای پیش روی حمل و نقل ریلی پاسخ داد.
همچنین سعید محمد زاده مدیر عامل راه آهن نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد راه آهن در بخش بار و مسافر در سال‌های اخیر، خواستار تعیین مدل سرمایه‌گذاری لیزینگ برای همکاری با شرکت‌های تولید کننده ریل و واگن شد و گفت: باید فاینانس داخلی ایجاد، تا شرایط را برای تولید کننده و خریدار داخلی مهیا کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به نمایندگان مردم هم در بخشی از سخنان خود خواستار حمایت قانونگذاران از بخش ریلی شد.
گفتنی است درپایان این جلسه مقرر شد کارگروه کمیسیون صنایع مجلس و راه آهن با حضور ۲ نفر از اعضای کمیسیون صنایع ، ۲ نفر از نمایندگان شرکت راه آهن و ۲ نفر به نمایندگی از بخش خصوصی تشکیل شود و در دو ماه آینده این کارگروه نتیجه کار خود را با حضور وزیر راه و مدیرعامل راه آهن بررسی کنند.
همچنین به دنبال این جلسه، جلسه کارگروه ارتباطات با حضور رمضانعلی سبحانی فر نماینده سبزوار و سیدحمیده زرآبادی نماینده قزوین از اعضای کمیسیون صنایع برگزار شد که تا لحظه مخابره خبر ادامه داشت.
گفتنی است اعضای کمیسیون صنایع و معادن همچنین از کنترل مرکزی راه آهن بازدید کردند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز