شما اینجا هستید
اخبار نواحی » کاهش زمان مانور قطارهای مسافری با توجه به تغییر جبهه لکوموتیو ها در ایستگاه مسافری با ساخت و راه اندازی سینی دوار زاهدان

 

مدیرکل راه آهن جنوب شرق در حین بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان و نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی از پروژه سینی دوار اظهار کرد:

کاهش ۴۵ دقیقه ای زمان مانور قطارهای مسافری با توجه به تغییر جبهه لکوموتیو ها در ایستگاه مسافری از مزایای ساخت و راه اندازی سینی دوار به شمار می رود.

وی افزود: کاهش مخاطرات ایمنی با توجه به اعزام موتور به جلوی دوبله لکوموتیو، گذر از مجموع ۶ گذرگاه همسطح به صورت رفت و برگشت و مانور تغییر جبهه در ایستگاه باری زاهدان از دیگر مزیت های این پروژه است.

وی بیان کرد: تکمیل این پروژه سبب بهره وری نیروی انسانی و کاهش مصرف سوخت روزانه چهار لکوموتیو به میزان تقریبی ۲۵۰ لیتر گازوئیل خواهد شد.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: تکمیل زیرساخت های راه آهن جنوب شرق در ایستگاه مسافری زاهدان به منظور آمادگی جهت اتصال راه آهن چابهار به زاهدان صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه قدرت سینی دوار ۲۵۰ تن و قطر آن ۳۰ متر است، اضافه کرد: در زمان تکمیل پروژه ۴ نفر نیروی انسانی به صورت شبانه روزی اپراتور سینی دوار خواهند بود.

وی اظهار کرد: این طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و در مدت ۶ تقریبا ماه به اتمام خواهد رسید.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز