شما اینجا هستید
مترو » کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط دو مترو گامی دیگر برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت گفت: برای افزایش رفاه حال شهروندان و کاهش تعداد مسافران در هنگام استفاده از متروی تهران از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۹۹ سر فاصله حرکت قطارها در خط دو متروی تهران از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه کاهش یافت.

وی افزود: با کاهش نیم دقیقه ای در سر فاصله حرکت قطارهای خط دو توانستیم رکورد جدیدی را در کاهش سر فاصله حرکت قطارها ثبت کنیم.
نوبخت در ادامه با بیان اینکه‌ متروی تهران به علت شیوع ویروس کرونا با کاهش مسافر همراه شد تصریح کرد: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای هرچه بهتر اجرایی  شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی ‌با  تمام ظرفیت در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم و کاهش سرفاصله حرکت قطارها را با توجه به حجم بالای مسافر از خط دو آغاز کردیم.
وی با تاکید بر اینکه این خط به دلیل اتصال با خط ۵ متروی تهران تهران(صادقیه)-کرج- گلشهر از همه خطوط شلوغ تر است افزود: قطارهای دو طبقه خط ۵ از قطارهای درون شهری ظرفیت بیشتری دارند و همین باعث می شود حجم زیادی از مسافران از خط پنج وارد خط دو شوند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت قطارهای درون شهری ۳۰۰ نفر نشسته است گفت: ظرفیت نشسته  قطارهای خط پنج  هزار و ۵۰۰ نفر است که ۵ برابر قطارهای داخلی صندلی دارد این حجم مسافر وقتی از قطارهای کرج پیاده شده و عمدتا برای ادامه سفر وارد خط دو می شوند با ازدحام چند برابری مسافران در این خط روبرو می شویم.
وی تصریح کرد: سرفاصله حرکت قطارهای خط پنج ۱۵ دقیقه است و زمان حرکت در خط ۲ سه دقیقه خواهد بود که بر همین اساس به ازای هر قطار خط ۵ مترو، سه قطار در خط دو خدمت رسانی خواهد کرد و امیدواریم با این کاهش سرفاصله حرکت قطارها شاهد کم شدن ازدحام جمعیت درایستگاه تهران(صادقیه) باشیم.
نوبخت با بیان اینکه در صورت تامین قطار این کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خطوط یک و چهار نیز اجرا می شود ادامه داد:کاهش سرفاصله حرکت قطارها در شرایط فعلی کار بسیار سختی است.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح فاصله گذاری در مترو تا ۴۵۰ هزار نفر قابل اجراست و می‌توانیم به خوبی طرح فاصله گذاری را اجرایی کنیم؛ اما اگر به هر دلیلی تعداد مسافران افزایش پیدا کند دیگر امکان اجرای طرح فاصله گذاری در مترو نیست.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از مسافران خواست در زمان سفر های خود مدیریت کنند چرا که عدم توزیع یکنواخت سفر باعث می شود در همه ایستگاه ها این طرح را به خوبی اجرای نشود.
نوبخت خاطرنشان کرد:ظرفیت ناوگان مترو مشخص است و برای جلوگیری از شیوع این ویروس هر فرد موظف است توصیه های ایمنی و بهداشتی را رعایت کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز