شما اینجا هستید
اخبار عمومی » کاهش ۹ درصدی مصرف آب در ناحیه فارس

کاهش ۹ درصدی مصرف آب در ناحیه فارس

غلامحسین ولدی مدیر کل راه آهن فارس گفت: با توجه به بحران خشکسالی در سال ۹۷‌ و در راستای صرفه جویی در مصرف آب و زیباسازی حریم ایستگاهها، برنامه ریزی برای حذف پوشش گیاهی با مصرف اّبی بالا مانند چمن، در ایستگاههای مسافری این اداره کل انجام و بیش از ۱۰ هزار متر مربع چمن حذف شد.

وی ادامه داد: از این میزان حدود ۷ هزار متر مربع از طریق اجرای شن رنگی ،لبه بندی باغچه ها با قلوه سنگ و استفاده از گلهای فصلی و پوشش گیاهی با نیاز آبی کم جایگزین شده که باعث خلق منظره ای زیبا در حریم ایستگاهها شده است و مابقی نیز در دست اجرا است.

ولدی افزود: تا جایی که امکان داشته است سیستم آبیاری قطره ای نیز راه اندازی شده است که تمامی این اقدامات منجر به کاهش ۹ درصدی مصرف آب نسبت به سال ۹۶ شده است .
وی اظهار داشت: احداث سروستان به مساحت ۳۸۰۰ متر مربع درضلع غربی ایستگاه شیراز ، احداث ۷۰۰ متر مربع بلوار واقع در ضلع جنوبی ایستگاه شیراز، احداث ۴۰۰ متر مربع سطح شیبدار در ایستگاه صفاشهر، خاکریزی به میزان ۱۸۰۰ متر مربع و کاشت درخت در بلوار ورودی ایستگاه راه آهن شهرضا از جمله اقدامات دیگری است که در راستای زیبا سازی حریم ایستگاههای مسافری انجام شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز