شما اینجا هستید
اخبار عمومی » کاهش 9 درصدی مصرف آب در ناحیه فارس

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

کاهش 9 درصدی مصرف آب در ناحیه فارس

غلامحسین ولدی مدیر کل راه آهن فارس گفت: با توجه به بحران خشکسالی در سال 97‌ و در راستای صرفه جویی در مصرف آب و زیباسازی حریم ایستگاهها، برنامه ریزی برای حذف پوشش گیاهی با مصرف اّبی بالا مانند چمن، در ایستگاههای مسافری این اداره کل انجام و بیش از 10 هزار متر مربع چمن حذف شد.

وی ادامه داد: از این میزان حدود 7 هزار متر مربع از طریق اجرای شن رنگی ،لبه بندی باغچه ها با قلوه سنگ و استفاده از گلهای فصلی و پوشش گیاهی با نیاز آبی کم جایگزین شده که باعث خلق منظره ای زیبا در حریم ایستگاهها شده است و مابقی نیز در دست اجرا است.

ولدی افزود: تا جایی که امکان داشته است سیستم آبیاری قطره ای نیز راه اندازی شده است که تمامی این اقدامات منجر به کاهش 9 درصدی مصرف آب نسبت به سال 96 شده است .
وی اظهار داشت: احداث سروستان به مساحت 3800 متر مربع درضلع غربی ایستگاه شیراز ، احداث 700 متر مربع بلوار واقع در ضلع جنوبی ایستگاه شیراز، احداث 400 متر مربع سطح شیبدار در ایستگاه صفاشهر، خاکریزی به میزان 1800 متر مربع و کاشت درخت در بلوار ورودی ایستگاه راه آهن شهرضا از جمله اقدامات دیگری است که در راستای زیبا سازی حریم ایستگاههای مسافری انجام شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز