شما اینجا هستید
اخبار نواحی » کاهش ۹۸ درصدی هزینه تعمیر LED سیگنال‌های علائم الکتریکی

کارشناسان علائم و ارتباط راه آهن اصفهان محقق کردند

کاهش ۹۸ درصدی هزینه تعمیر LED سیگنال‌های علائم

کاهش ۹۸.۵ درصدی هزینه های تعمیرات و نگهداری LED سیگنال‌های علائم با تلاش و همت کارشناسان علائم و ارتباط راه آهن اصفهان محقق شد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سید رضا سادات حسینی مدیر کل راه آهن اصفهان با بیان این خبر گفت: برای خرید تعداد ۱۰۰ عدد از این لامپ‌ها باید مبلغی بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت شود که با اقدامات انجام شده با مبلغی در حدود۱ میلیون ریال به چرخه باز میگردند و مبلغی حدود ۱۴۹ میلیون ریال صرفه جویی را در پی دارد.

وی ادامه داد: این اداره کل توانسته است تعداد ۱۰۰ عدد لامپ سیگنال LED را با هزینه ای بالغ بر ۱ میلیون ریال به چرخه بهره وری باز گرداند و صرفه جوی ۹۸.۵ درصدی را در این حوزه با همت و تخصص همکاران محقق سازد.

 

وی در این خصوص توضیح داد:LED  سیگنال‌های علائم، به علت روشن بودن دائمی، همواره  دچار سوختگی واستهلاک می‌شوند و این در حالی است که حدودا از ۶۰ لامپ LED در یک نمای سیگنال حدود ۲۰ تا ۶۰ درصد دچار سوختگی می‌شوند که تا پیش از این باید تعویض می‌شدند.

وی افزود: در دیگر نواحی و قبل در راه آهن اصفهان این لامپ ها دور ریخته می شدند و یا به شرکت سازنده جهت تعمیرعودت داده می‌شد اما با تکیه بر دانش فنی کارشناسان حوزه علائم و ارتباط این اداره کل توانستیم با هزینه بسیار ناچیز لامپ های سیگنال به چرخه بازدهی بازگردانیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز