شما اینجا هستید
مترو » کتاب‌خوانی ۲۷ هزار و ۶۷۴ مسافر مترو در تیر ماه سال ۹۷

کتاب‌خوانی ۲۷ هزار و ۶۷۴ مسافر مترو در تیر ماه سال ۹۷

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: با اجرای طرح «کتابخانه‌ای به وسعت یک شهر» شاهد کتابخوانی ۲۷ هزار و ۶۷۴ مسافر مترو در تیرماه سال ۱۳۹۷ بودیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، محسن محمدیان با اشاره به اجرای طرح دسترسی رایگان مسافران مترو به یکی از سامانه‌های مجازی کتاب توسط گوشی هوشمند و یا تبلت با عنوان «کتابخانه ای به وسعت یک شهر» افزود: آمار کتابخوانی مترو در تیر ماه سال جاری نشان داد که بیش ۲۷ هزار و ۶۷۴ مسافر از این طرح استفاده کرده‌اند.

وی افزود: متروی تهران با ارائه کتاب های مناسب و جذاب به مسافران فرصت مناسبی برای افزایش سرانه مطالعه ایجاد کرده و باعث ترغیب مردم به کتابخوانی شده است.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۵ دستگاه برای اتصال رایگان شهروندان و مسافران محترم به این سامانه در ۲۲ ایستگاه شامل، تجریش، قلهک، شاهد-باقرشهر، بهارستان، دانشگاه شریف، تهران (صادقیه)، تئاتر شهر، مصلی امام خمینی(ره)، میدان انقلاب اسلامی، میدان ولی‌عصر(عج)، میدان شهدا، شهرک اکباتان، بیمه، فرهنگسرا، آزادگان، امام خمینی(ره)، شادمان و میدان آزادی وجود دارد، گفت: مسافران مترو در ایستگاه‌ میدان ولیعصر(عج) به سمت ایستگاه شهید کلاهدوز با ۸۰۷ اسکن بیشترین و در ایستگاه تئاتر شهر به سمت شهید کلاهدوز شمالی کمترین استفاده از  فیدباکس های نصب شده را داشتند.

محمدیان با بیان اینکه شهروندان و مسافران محترم می‌توانند به مدت یک ساعت از کتاب های این نرم افزار به صورت رایگان استفاده کنند خاطرنشان کرد: مسافران پس از خارج شدن از مترو، نگران کتابی که در حال مطالعه آن بوده‌اند، نباشند چرا که می‌توانند در سفر بعدی ادامه کتاب را مطالعه کنند.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه افزود: بر اساس آمار پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها نیز به ترتیب؛ ملت عشق، زندگیتان را در هفت روز تغییر دهید، تانگ‌فو: روش برخورد با افراد دشوار، بوده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز