شما اینجا هستید
اخبار عمومی » کشف ۱۴۴ تن آهن‌ آلات ریلی مسروقه راه‌آهن در سه ماهه سوم ۹۷

سارقان ریلی در چنگ پلیس راه‌آهن

کشف ۱۴۴ تن آهن‌آلات ریلی مسروقه راه‌آهن در سه ماهه سوم۹۷


فرمانده پلیس راه‌آهن کشور با اعلام کشف ۱۴۴ تن آهن‌آلات ریلی مسروقه راه‌آهن در سه ماهه سوم سال جاری، از دستگیری ۴۵۳ نفر سارق و تحصیلگر اموال در این رابطه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ حشمت اله ملکی فرمانده پلیس راه‌آهن با اعلام این مطلب گفت: این اقدام به دنبال تلاش شبانه‌روزی مأمورین پلیس راه‌آهن در شبکه ریلی، اجرای طرح‌های متنوع عملیاتی و به‌کارگیری تجربیات و ترفندهای ماهرانه و تقویت شبکه منابع اطلاعاتی صورت گرفت.
وی با بیان اینکه در این رابطه ۴۰۵ نفر سارق و ۴۸ نفر تحصیلگر اموال مسروقه دستگیر و پرونده‌هایی مجزا تشکیل شد، افزود: همچنین به دنبال مراحل قانونی و به دستور مرجع قضایی اموال مکشوفه با تنظیم صورتجلسه، تحویل راه‌آهن شد.

تدوین قوانین بازدارنده
از سوی دیگر فرمانده پلیس راه‌آهن کشور با اشاره به تدوین قوانین قاطع و بازدارنده از سوی قانون‌گذار در زمینه حمل و نقل ریلی گفت: مطابق نص صریح قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن، ورود اشخاص به حریم ریلی تا شعاع ۱۷ متر از هر دو طرف خطوط ریلی ممنوع و هر گونه تخریب یا عملی که موجب خروج قطار از خط یا تصادم یا حادثه مهم دیگری شود، مجازات‌های سنگین از جمله حبس‌های درازمدت به دنبال دارد و کوچک‌ترین اغماضی با خاطیان صورت نمی‌گیرد.

اهمیت خطوط ریلی در شهرهای زیارتی
از سوی دیگر فرمانده پلیس راه‌آهن کشور با اشاره به اهمیت دوچندان خطوط ریلی در شهرهای زیارتی گفت: گرایش و علاقه مردم به استفاده از قطار و خطوط ریلی بویژه در سفرهای زیارتی، ایجاب می‌کند که حفظ ایمنی و امنیت مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
سرهنگ حشمت اله ملکی در حاشیه بازدید از پلیس راه‌آهن قم، جایگاه راه‌آهن قم را در کشور استراتژیک دانست و افزود: این استان در مرکزیت محور مواصلاتی جنوب به پایتخت و شمال کشور قرار دارد و حجم زیادی از بار و مسافر در آن جابجا می‌شود، از این رو علاوه بر توسعه زیرساخت، ایمنی و امنیت در حوزه انتظامی آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز