شما اینجا هستید
بین المللی » کشور آذربایجان ۵۰۰ میلیون دلار در توسعه ریل ایران سرمایه‌گذاری می‌کند

نماینده مردم لنگرود:

آذربایجان ۵۰۰ میلیون دلار در توسعه ریل ایران سرمایه‌گذاری می‌کند

بر اساس سند چشم‌انداز باید تا سال ١۴٠۴، ٢۵‌هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور داشته باشیم که در حال حاضر بین ١٠ تا ١٢ هزار کیلومتر ریل داریم بنابراین لازم است این عقب ماندگی از برنامه را با جذب فاینانسر جبران کنیم.

نماینده مردم لنگرود با حضور در جمع خبرنگاران در اولین قطار آزمایشی قزوین رشت گفت: از شرکت ساخت که در این شرایط این پروژه را به مرحله بهره‌برداری رساند، تشکر می‌کنم.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، مهرداد لاهوتی ادامه داد: امرور اولین قطار تهران رشت تست آزمایشی خود را انجام داد و تا یک ماه دیگر با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شود.

وی با اعلام این‌که سالانه ٣۶ میلیون نفر به استان گیلان سفر می‌کنند، افتتاح این پروژه ریلی را در کاهش حجم سفر از طریق جاده تاثیرگذار خواند و گفت: بر اساس سند چشم‌انداز، باید تا سال ١۴٠۴، ٢۵‌هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور داشته باشیم که در حال حاضر بین ١٠ تا ١٢ هزار کیلومتر ریل داریم بنابراین لازم است این عقب‌ماندگی از برنامه را با جذب فاینانسر جبران کنیم.

لاهوتی گفت: با کشور آذربایجان به تفاهم رسیده‌ایم که ریل از آستارا ایران به آستارا آذربایجان متصل شود. این خط حدود یک میلیارد دلار هزینه دارد که برای این مهم کشور آذربایجان قبول کرده است ۵٠٠ میلیون دلار به ایران برای توسعه ریل از رشت به آستارا و سپس اتصال به آذربایجان کمک کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز