شما اینجا هستید
اخبار نواحی » کلنگ‌زنی راه‌آهن همدان – ملایر تا پایان تیرماه/ راه‌آهن تهران – همدان سریع‌السیر می‌شود

کلنگ‌زنی راه‌آهن همدان – ملایر تا پایان تیرماه/ راه‌آهن تهران – همدان سریع‌السیر می‌شود

حاجی بابایی نماینده

همدان – نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کلنگ‌زنی راه‌آهن همدان ـ ملایر تا پایان تیرماه گفت: راه‌آهن تهران ـ همدان سریع‌السیر می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین ، حمیدرضا حاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری جلسه هماهنگی با وزیر مسکن و شهرسازی با حضور استاندار، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، مدیرکل شهرسازی، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راهداری استان در محل دفتر وزیر با نتایج خوبی همراه بود.

وی افزود: در این جلسه با تاکید بر لزوم اولویت‌بخشی بر زیرساخت‌های حمل و نقل در توسعه همدان، پروژه‌های جاده‌ای و ریلی در همدان مورد بررسی قرار گرفت، مقرر شد در آینده‌ای نزدیک وزیر مسکن و شهرسازی در همدان حضور یابد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کلنگ‌زنی راه‌آهن همدان ـ ملایر تا پایان تیرماه انجام خواهد شد، ضمن اینکه ایستگاه راه‌آهن تهران  ـ همدان در داخل شهر نیز تعیین تکلیف می‌شود.

وی به ایستگاه راه آهن شهرستان فامنین نیز اشاره کرد و گفت: اصلاح و ایجاد ایستگاه راه آهن فامنین نیز در دستور کار این برنامه قرار دارد.

حاجی‌بابایی اظهار کرد: از برنامه‌های دیگر پروژه‌های ریلی تکمیل راه‌آهن تهران ـ همدان است که ظرف دو سه هفته آینده انجام خواهد شد.

کمک ۵ میلیارد تومانی وزیر راه به جاده‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار

وی در خصوص برقی و سریع‌السیر شدن راه‌آهن تهران  ـ همدان به انجام مراحل توافق اشاره کرد و گفت: وزارت راه و مسکن و شهرسازی در حال مذاکره با دو شرکت خارجی در این زمینه هستند که به محض انجام توافقنامه، نسبت به انعقاد قرارداد و موافقت‌نامه و به تبع آن شروع پروژه اقدام خواهد شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه‌های جاده‌ای به تکمیل جاده مرادبلاغی و اتصال جاده ملایر ـ به اتوبان همدان ـ تهران از طریق قهاوند نیز نکاتی را مطرح و تاکید کرد: این پروژه یکی دیگر از موارد مورد مذاکره در جلسه با وزیر راه و مسکن و شهرسازی بود.

وی در خصوص مشکلات میان شرکت آب و فاضلاب و مسکن و شهرسازی نیز نکاتی را مطرح کرد و افزود: در خصوص مخزن آب و موارد موجود نیز در این جلسه تبادل نظر و وزیر برای حل مشکل مساعدت کردند.

حاجی‌بابایی با تأکید بر لزوم پرداختن به راه‌های فرعی روستایی گفت: طی مذاکره با وزیر راه مقرر شد در حوزه راه‌های فرعی و روستایی و همچنین راه‌های اصلی مساعدت ویژه شود که در این زمینه کمک ۵ میلیارد تومانی وزیر به جاده‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار قابل ذکر است.

وی تاکید کرد: پیمانکار پروژه راه‌آهن ملایر-همدان مشخص شده است و افزایش اعتبارات در خصوص این پروژه و اتصال جاده ملایر به اتوبان همدان ـ تهران مورد توافق قرار گرفت.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز