شما اینجا هستید
اداره كل راه آهن شمالغرب » کمبود مسافر موجب حذف ۲ رام قطار در زنجان شد

کمبود مسافر موجب حذف ۲ رام قطار در زنجان شد

علی خدایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به کم شدن آمار تردد مسافران در ماه مبارک رمضان و از طرفی کاهش ضریب اشغال قطارهای مسافری موجب شد تا قطارهای صبح ریل باس و ظهر جوپار زنجان – تهران به طور موقت حذف شود.
به گفته وی، این قطارها روزانه از مسیر زنجان به تهران در تردد بودند.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: با حذف این قطارها، سهمیه مسافران آن در دیگر قطارهای مسافری لحاظ شده و مسافران به لحاظ تردد و جابجایی هیچ مشکلی ندارند.
خدایی، از راه اندازی یکی از رام های این قطارها از ۱۱ خرداد جاری خبرداد و افزود: در حال حاضر در سیستم، بلیت این قطار به فروش می رود.
وی یادآوری کرد: حذف قطارهای مسافری به دلیل کاهش مسافر در ماه مبارک رمضان در کل شبکه راه آهن کشور اعمال شده است و فقط در منطقه شمالغرب نیست.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب کشور اعلام کرد: در حال حاضر روزانه ۲۳ رام قطار در این منطقه به طور میانگین ۴۰۰ مسافر را جابجا می کند.
به گزارش ایرنا، حوزه استحفاظی راه آهن منطقه شمالغرب کشور از کیلومترِ ۱۲۴ محور تهران – آذربایجان، از ورودی ایستگاه کهن دژ در استان قزوین شروع و در خروجی مهاباد کیلومترِ ۶۹۳ محور آذربایجان غربی به پایان می رسد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان، میانه، هشترود، خداجو، مراغه، ملکان، بناب، میاندوآب و مهاباد را پوشش می دهد.
این اداره کل ۶۰۱ کیلومتر خطوط اصلی و ۱۳۵ کیلومتر خطوط فرعی دارد.
با بهره برداری از مسیر ریلی قزوین – رشت این مسیر نیز به خطوط ریلی اصلی راه آهن منطقه شمالغرب کشور اضافه خواهد شد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات کشوری جغرافیایی تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل ۶ استان در ارتباط است. 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز