شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۱۰۰۰ کیلومتر راه‌آهن افتتاح شد/ اتصال خط ریلی ایران به افغانستان

۱۰۰۰ کیلومتر راه‌آهن افتتاح شد/ اتصال خط ریلی ایران به افغانستان

به گزارش خبرگزاری همسو نیوز خیرالله خادمی پنج‌شنبه‌شب در آیین آغاز ساخت قطعه ۱۰ شبکه ریلی بوشهر به شیراز اظهار داشت: اتصال استان‌های مختلف کشور به خط ریلی سراسری را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه اتصال چهار مرکز استان بوشهر به خط ریلی در سال جاری بیان کرد: بوشهر بیست و دومین مرکز استان کشور است که به خط ریلی سراسری متصل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای اتصال شبکه ریلی ایران به خط راه آهن افغانستان اضافه کرد: طی دو سال اخیر در سطح کشور هزار کیلومتر خط ریلی افتتاح شده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات ساخت قطعه ۱۰ راه آهن بوشهر به شیراز به طول ۲۵ کیلومتر ادامه داد: مسیر ریلی شمال به جنوب به بوشهر متصل می‌شود و در مرکز کشور به اصفهان و شیراز وصل خواهد شد.

خادمی افزود: این پروژه با کمک استاندار و نمایندگان استان در مجلس اجرایی شده چراکه همه اعتباراتی که سال قبل در بودجه برای نمایندگان پیش بینی شده بود به این مهم تخصیص دادند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: اعتبار این بخش از ۲۵ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز