شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۱۰ میلیارد تومان صرف پروژه خط اتصال شهرک صنعتی به راه آهن شده است

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از بازار، پروژه خط اتصال شهرک صنعتی شماره یک زنجان به خط راه آهن اشاره کرد و گفت: این پروژه از مصوبات سال ۸۰ بود که توسط شهرک صنعتی زنجان و راه آهن شمالغرب اجرا می شود.

 

وی اظهار کرد: هفت کیلومتر مسیر عادی و فرعی و سه کیلومتر خطوط داخلی این پروژه اجرا شده است.

 

مدیرکل راه آهن شمالغرب کشور با بیان اینکه زیر سازی این پروژه توسط شهرک صنعتی استان انجام می شود، گفت: تاکنون زیر سازی این پروژه تمام نشده است و روسازی در این پروژه بر عهده راه آهن شمالغرب کشور است.

 

خدایی تاکید کرد: تاکنون برای اجرای این پروژه بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه  شده است و نصب سوزن در این پروژه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

 

وی افزود: اتمام این پروژه برای واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک زنجان بسیار مفید خواهد بود و از بار ترافیکی در جاده ها هم کاسته می شود.

 

مدیرکل راه آهن شمالغرب کشور ابراز داشت: خط اتصال شهرک صنعتی شماره یک زنجان به راه آهن برای دو شهرک صنعتی راشا کاسپین و سرجین بافت صرفه اقتصادی دارد.

 

خدایی افزود: نصب ادوات و سوزن در این پروژه از خارج وارد می شود و هزینه بسیار زیادی دارد که باید مشوق لازم در این مورد را ایجاد کنیم.

 

وی تصریح کرد: اگر این پروژه در چند سال گذشته اجرا می شد هزینه زیادی را هم نمی خواست و امیدواریم با تخصیص اعتبار این پروژه در سال جاری به بهره برداری می رسد.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز