شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۱۵۰ میلیارد ریال برای راه آهن “یاسوج-اقلید” اختصاص یافت

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسریع در روند عملیات اجرایی راه آهن” یاسوج-اقلید” اختصاص یافت.

غلام‌محمد زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: در بودجه امسال ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای تسریع در روند عملیات اجرایی پروژه راه آهن “یاسوج-اقلید” اختصاص یافته که امیدوارم به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه فاز اول پروژه راه آهن “یاسوج-اقلید” بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: امیدوارم وزارت راه و شهرسازی و دولت با توجه به ضرورت اجرای این پروژه تدبیر لازم را با افزایش اعتبارات و آغاز عملیات اجرایی در فازهای مختلف بیندیشد.

زارعی یکی از مهمترین پروژه‌های حوزه جمل و نقل کهگیلویه و بویراحمد را احداث راه آهن دانست و ابراز کرد: فاز اول این پروژه شامل ۲۲.۵ کیلومتر زیرسازی هم اکنون با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در دست اجرا است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه “راه‌آهن اقلید-یاسوج” افزون بر یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده که امیدواریم دولت و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه این پروژه را ویژه ببینند.

زارعی توسعه استان را منوط به توسعه شبکه حمل و نقل اعم از ریلی، هوایی و جاده‌ای عنوان کرد و افزود: به طور حتم فراهم بودن زیرساخت‌های در این حوزه سبب افزایش سرمایه‌گذاری و استقبال بیش از پیش سرمایه‌گذاران می‌شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز