شما اینجا هستید
بین المللی » ۲ سال صرف وقت برای ۱ دقیقه زودتر به مقصد رسیدن!

۲ سال صرف وقت برای ۱ دقیقه زودتر به مقصد رسیدن!

ژاپن به بهره مندی از خطوط راه آهن بسیار دقیق و سریع مشهور است و حال قرار است شگفتی جدیدی در این کشور در این زمینه خلق شود.

به گزارش خبرگزاری دانا به نقل از انگجت، شرکت راه آهن شرق ژاپن قصد دارد اجرای طرحی دو ساله را آغاز کند که بعد از پایان آن مسافران مسیر یونو به اومیا یک دقیقه زودتر به مقصد خواهند رسید.

به نظر می رسد سرمایه گذاری فراوان برای راه اندازی خط آهن جدیدی که مسیر رفت و آمد مسافران یک مسیر خاص را تنها یک دقیقه کوتاه تر می کند، چندان منطقی نباشد. اما مقامات ژاپنی می گویند احداث خط آهن جدید موجب می شود قطارها از این پس بتوانند با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند.

این رقم در گذشته برابر با ۱۱۰ کیلومتر در ساعت بود و با تغییرات جدید یک دقیقه ای تعداد مسافرانی که ترجیح می دهند از قطار برای طی مسافت یادشده استفاده کنند، افزایش قابل توجهی می یابد و در نتیجه سود قابل توجهی نصیب شرکت راه آهن شرق ژاپن می گردد.

در حال حاضر این مسافت در مدت ۳۰ دقیقه طی می شود که با تغییرات ایجاد شده این رقم به ۲۹ دقیقه کاهش می یابد. قرار است با نصب عایق های صوتی در دو طرف مسیر خط آهن جدید از ایجاد آلودگی صوتی برای شهروندان نیز جلوگیری شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز