شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ۳۳ درصد تعمیرات چرخ و محور واگن کشور در راه آهن اراک انجام می شود

به گزارش ریل نیوز به نقل از ایرنا ، محمد رضا قربانی گفت، تعمیرات اساسی ۱۳ هزار و ۱۵۶ مورد چرخ و محور واگن امسال در کشور انجام شد که چهار هزار و ۴۲۳ مورد آنها در راه آهن اراک انجام شده است.

وی  خاطر نشان کرد: ۲ هزار و ۶۷۹ مورد تعمیرات اساسی انواع واگن‌های باری امسال در کشور انجام شد که ۶۶۵ مورد این تعمیرات در راه آهن این شهرستان انجام شده است.

قربانی افزود: ۲۵ درصد تعمیرات اساسی انواع واگن‌های باری کشور امسال در راه آهن اراک انجام شده و این راه آهن در این حوزه رتبه دوم را در کشور به دست آورده است.

وی ادامه داد: تعمیرات اساسی واگن های باری در اراک توسط چهار شرکت تعمیراتی شامل احیا صنعت، احیا صنعت واگن پارس، برفره و فولاد درخشان انجام می شود.

 مدیرکل راه آهن اراک از افزایش فوق العاده ۳۲ رام قطار همزمان با بازگشت زائران اربعین ابا عبدالله الحسین خبر داد و گفت: با توجه به ازدحام زائران در مسیر بازگشت از کربلا این تعداد قطار در مسیر کرمانشاه و خرمشهر پیش بینی شده است.

قربانی افزود: این قطارها در روزهای ۲۵، ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مهرماه امسال به صورت فوق العاده وظیفه خدمت رسانی و بازگشت زائران از شهرهای کرمانشاه، همدان و خرمشهر را برعهده دارند.

وی ادامه داد: با احتساب این ظرفیت در مجموع شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با ۹۰۸ رام قطار در ایام اربعین حسینی ( ۱۵ تا ۳۰ مهرماه ) به زائران خدمت رسانی می کند.

حوزه راه آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم, مرکزی, لرستان, همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز