شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۵۰۰۰ کارگر شرکت تراورس زیر پوشش راه آهن قرار گیرند

سید جواد ساداتی‌نژاد در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری با اشاره به وضعیت ۵۰۰۰ کارگر شرکت تراورس اظهار کرد: قرار بود آنها ذیل شرکت راه‌آهن قرار گیرند که شنیده‌ها حکایت از رخ ندادن چنین امری است. لازم است پیگیری شود.

وی در تذکری دیگر به وزیر کشور گفت: قانون تقسیمات کشوری مصوب سال ۱۳۱۶ بوده که در سال ۱۳۶۴ اصلاح شد قرار بود از برنامه دوم توسعه این قانون اصلاح شود اما تاکنون لایحه‌ها به مجلس شورای اسلامی داده نشده است.

وی ادامه داد: ما در کشورمان استان‌های بزرگ مقیاسی مانند اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان داریم که استاندار فرصت سرکشی به همه شهرستان‌های استان را ندارد. تجربه دنیا هم ثابت کرده که استان‌های بیشتر و با مقیاس کوچک‌تر امکان بهره‌وری و اشتغال بیشتر و تولید را دارند، پس برای کاهش بروکراسی و شتاب در روند توسعه استان و افزایش رضایتمندی استان‌های بزرگ مقیاس تفکیک شود.

به گزارش ایسنا نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی در تذکری دیگر به وزیر کار از شروع نشدن عملیات اجرایی بیمارستان تامین اجتماعی کاشان انتقاد کرد و گفت: با توجه به وجود خانواده ۲۵۰ هزار نفری کارگری در این منطقه باید هرچه سریع‌تر این عملیات اجرایی شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز