شما اینجا هستید
بازرگانی » ۵۴ هزار تُن کالا وارد بندر ریلی آستارا شد

طی پنج ماه گذشته؛

۵۴ هزار تُن کالا وارد بندر ریلی آستارا شد

۵۴ هزار تُن کالا وارد بندر ریلی آستارا شد

آستارا- مدیرکل گمرک آستارا گفت: ۵۴ هزار تُن کالا طی پنج ماه گذشته توسط ۹۰۷ واگن قطار باری وارد بارانداز ریلی آستارا شده است.

رسول امیدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعال شدن تخلیه و بارگیری در باراندازی ریلی آستارا، اظهارکرد: مبدأ و مقصد کالاهای وارداتی، صادراتی و ترانزیت ریلی به آستارا بیشتر کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز اعم از روسیه، گرجستان، اوکراین، قزاقستان و جمهوری آذربایجان است.

وی افزود: طی پنج ماه گذشته ۵۴ هزار تُن کالا نظیر MDF، غلات، چوب و تخته در قالب ۹۰۷ واگن قطار باری از کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه وارد بارانداز ریلی آستارا شده است.

مدیرکل گمرک آستارا با اشاره به اینکه در این مدت ۴۸ هزار و ۶۷۴ تُن کالای تولید شده در ایران اعم‌ از کلینگر(ماده اولیه سیمان)، سیمان، کاشی و سرامیک توسط ۷۶۶ واگن قطاری باری به خارج از کشور صادر شده است، گفت: مقصد کالاهای صادر شده کشورهای اوکراین، روسیه، گرجستان و قزاقستان بوده است.

وی میزان کالای ترانزیت‌ شده توسط محور ریلی و بین المللی آستارا در این مدت را هشت ‌هزار و ۴۶۶ تُن کالا عنوان و خاطرنشان کرد: ترانزیت این میزان کالا با ۱۰۲ واگن قطار باری صورت گرفته است.

امیدی در ادامه با بیان اینکه گمرک بارانداز ریلی آستارا از اوایل تیرماه سال جاری فعال شده است، تصریح کرد: خط ریلی آستارا- آستارا با توجه به ظرفیت و اهمیت اقتصادی مورد توجه بازرگانان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز