شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ۵ درصد رشد جابه‌جایی مسافر در مسیر مشهد؛ از اربعین تا ربیع

مدیرکل راه آهن خراسان اعلام کرد:
۵ درصد رشد جابه‌جایی مسافر در مسیر مشهد؛ از اربعین تا ربیع

مدیرکل راه آهن خراسان گفت: ۸۹۰ رام قطار مسافری به منظور جابجایی زائرین امام هشتم(ع) در دهه آخر ماه صفر در راه آهن خراسان پیش بینی و برنامه ریزی شد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محمدهادی ضیایی مهر گفت: در دهه آخر ماه صفر و ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، از تاریخ ۹ تا ۱۹ آبان ماه سال جاری علاوه بر ظرفیت روزانه که ۷۷ رام قطار با ظرفیت ۳۵ هزار نفر به صورت رفت و برگشت بوده، ۲۶ رام قطار فوق العاده برون استانی از تهران، تبریز و زنجان با ظرفیت ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت رفت و برگشت به مشهد مقدس اضافه شد.
وی ادامه داد: همچنین در روزهای پایانی ماه صفر، برنامه ریزی ۷۶ رام قطار حومه ای درون استانی برای جابجایی هیئت های مذهبی و برگشت زائرین پیاده برای شهرستان های سرخس، نیشابور، فیروزه، خوشاب، جوین، جغتای با ظرفیت ۳۸ هزار و ۹۰۰ نفر به صورت رفت و برگشت انجام شد.
وی با بیان اینکه در این ایام هیچگونه افزایش قیمت بلیت نداشتیم خاطرنشان کرد: طی این مدت، در مجموع با ۸۹۰ رام قطار مسافری بیش از ۴۰۰ هزار نفر مسافر و زائر امام رضا(ع) از ۲۸ شهر و مرکز استان از طریق ریلی در مسیرهای منتهی به مشهدمقدس جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز