شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۹ پروژه حمل‌ونقل ریلی در استان سمنان افتتاح می‌شود

مدیر کل راه‌آهن شمال شرق(۱) :

۹ پروژه حمل‌ونقل ریلی در استان سمنان افتتاح می‌شود
شاهرود – مدیرکل راه‌آهن شمال شرق(۱) بابیان اینکه ۹ پروژه حمل‌ونقل ریلی در استان سمنان افتتاح می‌شود، گفت: برای این طرح‌ها ۱۰ میلیارد و ۹۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان هزینه شده است.

فرشاد زادخور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به افتتاح ۹ طرح راه‌آهن شمال شرق(۱) طی هفته دولت در سراسر استان سمنان بااعتبار ۱۰ میلیارد تومان، تأکید کرد: ۹ میلیارد و ۷۴۹ میلیون تومان از اعتبارات این طرح‌ها ملی و یک میلیارد و ۱۷۲میلیون تومان از محل سایر منابع تأمین‌شده و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها، ارتقای خدمت‌رسانی به مسافران و زائران رضوی را در استان، شاهد باشیم.

وی درباره طرح‌های قابل‌افتتاح راه‌آهن شمال شرق(۱) در هفته دولت، افزود: طرح اجرای ۲۰ کیلومتر اسلپ تراک در ایستگاه‌های شبکه راه‌آهن شامل دامغان و شاهرود بااعتبار شش میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی یکی از پروژه‌های هفته دولت راه‌آهن برای افتتاح است که ساخت آن از سال۹۳ آغاز و در نیمه نخست سال۹۷ به اتمام رسید و در روزهای آتی به بهره برداری می‌رسد.

بهسازی ساختمان دپوی سمنان

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق(۱) گفت: دیگر پروژه قابل‌افتتاح هفته دولت در این اداره کل، مونتاژ و نصب ۱۴۰دستگاه سوزن به همراه شبه بازسازی، جوشکاری و عایق‌کاری محسوب می‌شود که در ایستگاه‌های ابریشم، جهان‌آباد، گیلان و بران میامی بااعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجراشده است.

زادخور گفت: طرح بهینه‌سازی سیستم تأسیسات خطوط مسافری ایستگاه‌های شاهرود و دامغان به‌طول سه هزار متر و بااعتبار ۲۰۹میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، محوطه‌سازی مجموعه ورزشی راه‌آهن شاهرود به میزان پنج هزار مترمربع و بااعتبار ۲۴۵ میلیون تومان، تعمیرات ساختمان‌ها و تأسیسات اداری بااعتبار ۲۷۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نماسازی و محوطه‌سازی ایستگاه دامغان بااعتبار ۲۰۷ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان و بازسازی دپوی ساختمان راه‌آهن سمنان بااعتبار ۲۰۵هزار و ۸۱۰ تومان دیگر طرح‌های هفته دولت راه‌آهن شمال شرق (۱) هستند.

وی افزود: بهسازی مجموعه ورزشی راه آهن شاهرود بااعتبار ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و احداث دیوار حریم راه‌آهن به طول سه کیلومتر در گرمسار بااعتبار ۵۳۹ میلیون تومان آخرین طرح‌های راه‌آهن شمال شرق(۱) در هفته دولت هستند که به بهره‌برداری خواهند رسید.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز