شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ‍ اجرای پروژه راه آهن اینچه برون به گرمسار موجب تحول اقتصادی گلستان می شود

‍ اجرای پروژه راه آهن اینچه برون به گرمسار موجب تحول اقتصادی گلستان می شود

⭕️ استاندار گلستان با اشاره به توافق بین المللی صورت گرفته مابین راه آهن جمهوری اسلامی ایران با کشور روسیه اظهار کرد: اجرای پروژه برقی کردن خط آهن اینچه برون به گرمسار با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورو موجب تحول اقتصادی استان و منطقه خواهد شد.

? به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف پیش از ظهر امروز پنج شنبه ۱۰ اسفند در جلسه تشکیل کمیته استانی مجمع استانداران کشور در استان گلستان که با حضور نجار، معاون وزیر کشور و رئیس مجمع استانداران، طاهری دبیر مجمع، صالحی استاندار خراسان شمالی، استانداران ادواری استان گلستان، غراوی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استان در حال برگزاری است، ضمن عرض خیر مقدم، گزارشی از وضعیت استان گلستان ارائه کرد و گفت: در گلستان ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی با ۱۲۰۰ واحد تولیدی فعال هستند.

? وی افزود: تعهد ایجاد اشتغال استان امسال ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل بوده که تا کنون ۱۹ هزار ۲۰۰ شغل محقق گردیده و ۱۷ هزار بیمه شده جدید در سال جاری ایجاد گردیده است.
? وی یادآور شد: تعیین تکلیف بندر خشک اینچه برون، ناحیه اقتصادی هزار هکتاری اترک و منطقه آزاد اینچه برون صورت گرفته و تنها در ۴ ماه گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در این بندرخشک انجام شده است.
? استاندار گلستان آشوراده را یکی از آرزوهای مردم استان دانست و یادآور شد: مجوز طرح گردشگری آشوراده پس از ۳۹ سال اخذ شد و این طرح در کنار تله کابین علی آباد موجب تحول در گلستان می شود.
? دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: در این مدت سه اعتبار ۱۰ ، ۲۰ و ۳۰ میلیارد تومانی برای ۳ هتل استان تامین گردیده و امیدواریم بتوانیم کیفیت شرایط حضور گردشگران در استان را ارتقا دهیم.
? وی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی استان، گفت: تولید ۱.۲ میلیون تن گندم با کیفیت بالا در گلستان نشان از جایگاه این استان در سلامت غذایی کشور دارد و یقیناً با زهکشی اراضی شمالی استان این حجم افزایش پیدا می کند.

? لازم به ذکر است مجمع استانداران کشور در سال ۸۴ با هدف استفاده از ظرفیت بالای تجارب استانداران و سرپرستان استانداری ها در طول ۴۰ سال پس از انقلاب اسلامی تشکیل شد و تا اکنون در مرکز و استانها با ۲۳۰ عضو، فعال است.

? گفتنی است یکی از ارکان مجمع در استانها، تشکیل کمیته های استانی است که این کمیته در ۲۵ استان کشور تشکیل شده است.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز