شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ۱۰۰ دستگاه واگن باری لبه بلند در اراک تولید شد

۱۰۰ دستگاه واگن باری لبه بلند در اراک تولید شد

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: ۱۰۰ واگن باری لبه بلند باری در این شرکت تولید و به شرکت سینا ریل پارس تحویل شد.

100 دستگاه واگن باری لبه بلند در اراک تولید شد

به گزارش ایران اکونومیست؛ «محمد رضا مختاری»، افزود: این قرارداد با مشارکت واگن پارس اراک و آروین تبریز با شرکت سینا ریل پارس منعقد شد که در آن بر تحویل ۱۰۰ دستگاه واگن در مدت ۹ ماه توافق شده بود.
وی ادامه داد: ارزش ریالی واگن های باری لبه بلند تولید شده در اراک ۲۶۰ میلیارد ریال برآورد می شود که حدود ۵۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال دارد.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک اظهار داشت: کاربری این واگن ها به منظور حمل مواد معدنی است که عملیات طراحی، تولید و تست آن ها بر عهده واگن پارس بوده و تامین منابع مالی این قرارداد نیز از سوی شرکت آروین صورت گرفته است.
مختاری اضافه کرد: معرفی و اجرایی کردن الگوی همکاری و مشارکت، گام بزرگی در راستای رفع معضل کمبود نقدینگی است که باید مورد توجه شرکت ها و واحدهای تولیدی قرار گیرد.
شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.
این شرکت در سال ۱۳۵۴ در اراک آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.
این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز