شما اینجا هستید
اخبار عمومی » شاخص بارگیری حمل بار راه آهن اراک ۱۱۶ درصد افزایش یافت

مدیرکل راه آهن اراک خبر داد؛
شاخص بارگیری حمل بار راه آهن اراک ۱۱۶ درصد افزایش یافت

شاخص بارگیری و حمل بار در راه آهن اراک (تن کیلومتر) امسال نسبت به مدت مشابه قبل ۱۱۶ درصد افزایش یافت.

مدیرکل راه آهن اراک روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شاخص تن کیلومتر مبدا و مقصد حمل بار مربوط به بارهایی است که از حوزه استحفاظی راه آهن این شهرستان بار گیری و به نقاط مختلف کشور فرستاده می شود.

«محمد رضا قربانی» افزود: ۱۹۲ میلیون تن کیلومتر بار از ابتدای سال جاری تا کنون توسط راه آهن اراک به نقاط مختلف کشور حمل شد که این مهم در مدت مشابه سال گذشته ۸۹ میلیون تن کیلومتر بوده است.وی ادامه داد: افزایش تن کیلومتر بارها نشان از حمل

کالاهای بارگیری شده در راه آهن اراک به نقاط دورتر است که این مهم درآمد زایی بیشتری را برای این راه آهن رقم می زند.

مدیرکل راه آهن اراک تن کیلومتر مرزی حمل بار راه آهن اراک در سال جاری را ۲۸۶ میلون تن عنوان کرد و گفت: این شاخص نیز امسال برای راه آهن اراک نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش دارد.

قربانی یادآور شد: شاخص تن کیلومتر مرزی اداره کل راه آهن اراک در چهار ماه سال گذشته ۲۸۰ میلیون تن بوده است.

وی ادامه داد: تن کیلومتر مرزی بارهایی است که یا از راه آهن اراک عبور کرده و یا در راه آهن این شهرستان تخلیه می شوند.

مدیرکل راه آهن اراک گفت: سالانه تعمیر اساسی یک هزار و ۲۰۰ واگن باری توسط شرکت برفره راه آهن اراک ، ۱۰۰ واگن توسط شرکت احیا صنعت و ۶۰ دستگاه توسط شرکت  فولاد درخشان انجام و ۷۰ واگن توسط مجموعه راه آهن انجام می شود.

قربانی افزود:  ۵۱ دستگاه واگن باری نیز هر سال  توسط شرکت واگن سازی پارس اراک تعمیر اساسی می شود و ۲۹۱ واگن توسط این شرکت تولید و پس از تایید به بندر امام خمینی(ره) ارسال می شود.

وی با یادآوری نصب ست جک ۱۶۰ تنی در ایستگاه سمنگان اراک خاطرنشان کرد: با نصب این جک امکان بلند کردن و تعمیر واگن بار فراهم شده است.

حوزه راه آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم,مرکزی,لرستان,همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز