شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ۲۴ و۲۵ مهرماه، اجرای مانور مشترک حمل ریلی کانتینر در بندر رجایی

۲۴ مهر با مشارکت راه‌آهن و بنادر رخ می‌دهد:
مانور مشترک حمل ریلی کانتینر در بندر رجایی

با همکاری شرکت راه‌آهن و سازمان بنادر و دریانوردی، مانور مشترک حمل کانتینر ریلی در بندر شهید رجایی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سید مرتضی علی احمدی، مدیرکل بازرگانی و بازاریابی با اعلام این خبر گفت: این مانور با حضور مدیرعامل راه‌آهن، مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی، رئیس کل گمرک و مدیران شرکت‌های بخش خصوصی ۲۴ و ۲۵ مهر ماه در بندر شهید رجایی برگزار خواهد شد.
وی افزود: این مانور با مدیریت اداره کل امور لجستیکی و حمل ونقل چند وجهی، سازمان بنادر و دریانوردی و اداره کل بازرگانی و بازاریابی شرکت راه آهن، برگزار و اهدافی چون ارزیابی و شناسایی فرآیندها، کارسنجی و آسیب‌شناسی حمل بار کانتینر از مرحله ورود به بندر شهید رجایی تا خروج از آن در این مانور دنبال می‌شود.
مدیرکل بازرگانی و بازاریابی یادآور شد: همچنین در این مانور، سنجش نقش زمانی ذی‌نفعان (گمرک، استاندارد سازی، قرنطینه، بهداشت و…) و تنظیم نقشه راهکارهای پیش روی توسعه حمل ریلی در بندر شهید رجایی بررسی می‌شود و شاخص‌های عملکردی(KPI) تعیین خواهد شد.
به گفته ‌احمدی از نتایج برجسته و اقدامات سازنده این مانور، شفاف‌سازی وظایف و حدود و اختیارات ذی‌نفعان، افزایش آمادگی خدمات بهتر سازمان‌های مربوطه و شناسایی عوامل موثر بر ارتقاء سهم ریلی کانتینری است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز